Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poszukiwanie zaginionego Boeinga 777. Tajlandzkie satelity wykryły 300 obiektów

0
Podziel się:

Przedmioty zlokalizowano około 2700 km na południowy zachód od australijskiego miasta Perth. Zdjęcia zostały zrobione w poniedziałek, a proces ich przetwarzania i analizy trwał dwa dni.

Poszukiwanie zaginionego Boeinga 777. Tajlandzkie satelity wykryły 300 obiektów
((Wikimedia Commons CC 3.0))

Tajlandzkie satelity wykryły około 300 obiektów unoszących się na wodach Oceanu Indyjskiego w rejonie poszukiwań zaginionego 8 marca malezyjskiego Boeinga 777. Zdjęcia zostały przekazane władzom w Kuala Lumpur.

Dyrektor Agencji Geoinformatyki i Rozwoju Technologii Kosmicznej Tajlandii Anond Snidvongs poinformował dziś, że przedmioty zlokalizowano około 2700 km na południowy zachód od australijskiego miasta Perth. Zdjęcia zostały zrobione w poniedziałek, a proces ich przetwarzania i analizy trwał dwa dni.

Minister Transportu Malezji powiedział, że nowe zdjęcia zrobione przez satelitę pokazują ponad 100 przedmiotów unoszących się na wodach niedaleko wybrzeży Perth w Australii:

Szef agencji dodał, że sfotografowane przedmioty znajdowały się w odległości około 200 km od obiektów zlokalizowanych w niedzielę przez satelity należące do koncernu Airbus, o których mówił w środę minister transportu Malezji.

Poszukiwania Boeinga 777 Malaysia Airlines koncentrują się na obszarze Oceanu Indyjskiego na południowy zachód od Perth. Uczestniczą w nich samoloty, statki i okręty. W środę do Australii dotarł amerykański specjalistyczny sprzęt do wykrywania sygnałów nadawanych przez czarne skrzynki zaginionego samolotu. Jednak zła pogoda uniemożliwiła w czwartek kontynuowanie akcji. Informację o zawieszeniu poszukiwań potwierdziły władze australijskie.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)