Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powódź w Serbii. Jedna osoba nie żyje

0
Podziel się:

Od kilku dni nad Bałkanami padają obfite deszcze. Jedna osoba zginęła, a kilkaset ewakuowano z domów.

Powódź w Serbii. Jedna osoba nie żyje
(Assembly of the City of Belgrade/GNU/Wikimedia)

Jedna osoba zginęła, a kilkaset ewakuowano z domów przez powódź w Serbii wywołaną utrzymującymi się od kilku dni obfitymi deszczami na Bałkanach - poinformowały władze w Belgradzie. W kraju ogłoszono stan nadzwyczajny.

W Belgradzie szkoły będą zamknięte w czwartek i piątek. Władze serbskiej stolicy podały, że przez 40 godzin spadło tyle deszczu, ile normalnie spada przez dwa miesiące. Podnoszący się szybko poziom wody w rzekach spowodował zamknięcie mostów i dróg, przez co wielu ludzi utknęło w autobusach i samochodach.

Ofiara śmiertelna to mieszkanka przedmieść Belgradu, która odmówiła opuszczenia swego domu - poinformowała straż pożarna. Meteorolodzy przewidują, że panujące od wtorku warunki atmosferyczne - obfite deszcze, niska temperatura i porywiste wiatry - utrzymają się w najbliższych dniach. Wydano ostrzeżenie przed podnoszącym się poziomem wód we wszystkich rzekach w kraju - podał portal informacyjny inserbia.info.

W sąsiedniej Bośni gwałtowne deszcze sprawiły, że woda w rzekach osiąga poziom krytyczny. W Sarajewie doprowadziło to do zamknięcia mostu w ścisłym centrum miasta i wywołało zakłócenia w dostawach prądu.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)