Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powstał Zespół Polityczny Europy Plus

0
Podziel się:

Europoseł Marek Siwiec podkreślił, że dochodzi do niego w 10. rocznicę referendum akcesyjnego, w którym Polacy wyrazili zgodę na przystąpienie Polski do UE.

Powstał Zespół Polityczny Europy Plus
(photo-service.europarl.europa.eu)

Przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus powołali dziś Zespół Polityczny, który ma uzgadniać polityczne cele inicjatywy.

Porozumienie o współpracy politycznej podpisali m.in. przedstawiciele Ruchu Palikota, stowarzyszenia Ruch Społeczny Europa Plus, stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Stronnictwa Demokratycznego, SdPl, Racji Polskiej Lewicy, Unii Lewicy oraz Polskiej Partii Pracy.

Szef stowarzyszenia Ruch Społeczny Europa Plus, europoseł Marek Siwiec, rozpoczynając dzisiejsze spotkanie podkreślił, że dochodzi do niego w 10. rocznicę referendum akcesyjnego, w którym Polacy wyrazili zgodę na przystąpienie Polski do UE.

B. prezydent Aleksander Kwaśniewski za symboliczne uznał to, że właśnie w tym dniu proponowane jest współdziałanie _ różnych środowisk centrolewicowych, które podpisały deklarację współpracy politycznej _. _ Wierzę, że jest to początek budowania silnej koalicji centrolewicowej, która jest potrzebna zarówno Europie, jak i Polsce _ - powiedział Kwaśniewski.

Po podpisaniu porozumienia o współpracy politycznej odbędzie się otwarte spotkanie Kwaśniewskiego z Zespołem Politycznym oraz pełnomocnikami Europy Plus.

Tworzenie nowego środowiska politycznego pod nazwą Europa Plus zostało ogłoszone pod koniec lutego. Inicjatywa ma prowadzić między innymi do wystawienia wspólnej centrolewicowej listy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot: Jestem skrajnym europeistą Liderzy Europy Plus przedstawili w czwartek w Warszawie deklarację programową ruchu.
Kwaśniewski nie wyklucza kandydowania Wybory odbędą się za rok, a prezydent podejmie decyzję w stosownym czasie - tłumaczy europoseł Marek Siwiec.
Europa Plus osierocona? Szef SLD tłumaczy Jeśli Aleksander Kwaśniewski rzeczywiście nie zamierza startować w wyborach oznacza to, że Europa Plus jest w pewnym sensie osierocona, nie będzie miała lokomotywy wyborczej.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)