Notowania

pożar
30.03.2014 09:51

Pożar zniszczył dach i wieże kościoła w Rogowie

Dach pokryty dachówką o powierzchni około 400 m kw. został doszczętnie zniszczony i zawalił się, chociaż nie runął do środka. Natomiast dwie wieże z przodu świątyni zostały zupełnie wypalone.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Waldemar Deska)

Pożar poważnie zniszczył w niedzielę rano zabytkowy kościół z pierwszej połowy XIX wieku w Rogowie k. Żnina (woj. kujawsko-pomorskie). Spłonęły dwie wieże i drewniana konstrukcja dachu, ale ogień nie objął wnętrza świątyni.

Kościół jest murowany, a konstrukcja dachu i stropy były wykonane z drewna.

Jak poinformowała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej straży pożarnej Małgorzata Jarocka-Krzemkowska dach pokryty dachówką o powierzchni około 400 m kw. został doszczętnie zniszczony i zawalił się, chociaż nie runął do środka. Natomiast dwie wieże z przodu świątyni zostały zupełnie wypalone.

Ogień nie objął wnętrza kościoła, chociaż został zalany woda użytą do gaszenia. Ocalała drewniana dzwonnica znajdująca się niedaleko kościoła.

W gaszeniu pożaru uczestniczyło 19 zastępów straży pożarnej ze Żnina, Inowrocławia i Bydgoszczy. Strażacy mieli trudności z rozstawieniem wozów z drabinami, gdyż kościół otacza cmentarz.

Kościół św. Doroty został wzniesiony w latach 1828-1831. Zbudowano go w stylu klasycystycznym z elementami neoklasycyzmu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pożar, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz