Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pożary w USA zagrażaja parkowi Yosemite

0
Podziel się:

Gubernator Kalifornii ogłosił stan wyjątkowy w San Francisco.

Pożary w USA zagrażaja parkowi Yosemite
(Miro-Foto/CC/flickr)

W Kalifornii potężne pożary lasów, zagrażają Parkowi Narodowemu Yosemite. Mimo znacznej odległości od miejsca pożaru, stan wyjątkowy został ogłoszony nawet w San Francisco.

Pożar szaleje obecnie w odległości około 30 km od doliny Yosemite, stanowiącej najbardziej uczęszczaną przez turystów cześć parku o tej samej nazwie. W walce z żywiołem bierze udział ponad 2 tysiące strażaków. Mają oni jednak trudności z opanowaniem pożaru i powstrzymaniem jego rozszerzania.

Płomienie zagrażają nie tylko odwiedzanym przez turystów lasom ale również pobliskim miejscowością. Podjęta została już decyzja o ewakuacji 5500 domostw. Gubernator Kalifornii ogłosił stan wyjątkowy w San Francisco - miasto to leży około 300 km od miejsca pożaru i nie zagraża mu z tego powodu żadne bezpośrednio niebezpieczeństwo.

Zagrożenie jest innej natury. Znaczna część energii dla miasta pochodzi właśnie z regionu objętego klęską żywiołową.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożar i eskplozja w Puławach. Jest ofiara Do tragedii doszło w domu jednorodzinnym. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną wybuchu.
Eksplozja na łodzi podwodnej. Są ofiary Na razie nie wiadomo, ilu marynarzy zginęło.
Słynna grecka wyspa pozbawiona prądu Turyści przebywający w popularnym greckim kurorcie z przymusu doświadczają uroków kolacji przy świecach, po tym gdy pożar elektrowni pozbawił prądu całą wyspę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)