Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pożyczka dla MFW "świadczy o sile polskiej gospodarki"

0
Podziel się

Dostajemy dużo więcej bezzwrotnej pomocy - podkreśla minister finansów Jacek Rostowski.

Pożyczka dla MFW "świadczy o sile polskiej gospodarki"
(kprm.gov.pl)
bDzLgOMR

Pożyczka Polski dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego będzie potwierdzeniem dobrej sytuacji gospodarczej naszego kraju - uważa minister finansów Jacek Rostowski.

Szef resortu powiedział w Sejmie, że decyzję o pożyczce podejmie Narodowy Bank Polski, na wniosek resortu finansów i dodał, że obecnie przygotowywane są odpowiednie analizy w banku centralnym.

Jacek Rostowski uważa, że opinia polskiej gospodarki skorzysta na zaangażowaniu w MFW. - _ Ta nasza pożyczka dla MFW jest także jakby znakiem siły polskiej gospodarki, siły polskiej pozycji w Europie _- mówi Rostowski.

bDzLgOMT

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JACKA ROSTOWSKIEGO:

Minister finansów zwraca uwagę, że kolejne kraje przyłączają się do programu ratowania strefy euro. Jednym z państw, które zapowiedziały pomoc jest Rosja, która na ten cel chce przeznaczyć 10 miliardów dolarów.

- _ Myślę, że byłoby naprawdę absurdalnym paradoksem, gdyby Polska, która dostaje znacznie więcej, niż kwota tej potencjalnej pożyczki, darów, bezzwrotnej pomocy ze strony Unii Europejskiej, miała nie angażować się w takie wzmocnienie, a Federacja Rosyjska, która z Unii nic nie dostaje, miałaby się przyłączyć _ - mówi Rostowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JACKA ROSTOWSKIEGO:

Jacek Rostowski przypomniał, że Wielka Brytania podejmie decyzję w sprawie pożyczki dla MFW na początku przyszłego roku na spotkaniu grupy G20. Planowana pożyczka NBP dla MFW ma wynieść nieco ponad 6 miliardów euro.

bDzLgOMZ
Czytaj więcej na temat pożyczki dla MFW w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t188541.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pawlak;storpeduje;pozyczke;dla;mfw;tak;dziala;mafia,170,0,993962.html) W rządzie nie ma zgody na pożyczkę dla MFW? "Tak działa mafia" - _ Nie my narozrabialiśmy, więc nie my powinniśmy sprzątać w pierwszej kolejności _ - twierdzi wicepremier Waldemar Pawlak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pozyczka;dla;mfw;zgodna;z;interesem;polski,82,0,993874.html) Pożyczymy MFW 6 miliardów euro? Rostowski zgłasza nowe postulaty Międzynarodowy Fundusz Walutowy to najbardziej wiarygodny kredytobiorca na świecie - podkreśla minister finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t132210.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/jak;brac;to;wszyscy;jak;dawac;to;nikt,126,0,994174.html) Jak brać to wszyscy, jak dawać to nikt Prof. Marian Noga komentuje problemy z pożyczką dla MFW.
bDzLgONu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)