Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Praca w NIK. Rekordowa liczba chętnych

0
Podziel się:

Do konkursu na obsadzenie 46 wolnych etatów kontrolerskich w Najwyższej Izbie Kontroli zgłosiło się 3589 kandydatów.

Praca w NIK. Rekordowa liczba chętnych
(Pryzmat/Dreamstime)

Rekordowa liczba 3589 kandydatów zgłosiła się do konkursu na obsadzenie 46 wolnych etatów kontrolerskich w Najwyższej Izbie Kontroli. Oznacza to, że na jedno stanowisko jest 78 chętnych.

W wymogach, jakie mają spełniać kandydaci, wskazano: wyższe wykształcenie, biegłą znajomość co najmniej jednego języka obcego oraz co najmniej 5-letnią praktykę w administracji rządowej, samorządzie lub organizacjach pozarządowych.

Z ogólnych, ustawowych zasad wynika, że kontrolerem NIK może być: obywatel RP o pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystający z pełni praw publicznych, niekarany za przestępstwo popełnione z winy umyślnej, o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie na określonym stanowisku. Musi być apolityczny, bezpartyjny, nie wolno mu strajkować, nie może być parlamentarzystą. Chroni go tajemnica zawodowa oraz immunitet - bez zgody kolegium NIK nie wolno go zatrzymać lub stawiać przed sądem.

Na taką ofertę ogłoszoną przed trzema tygodniami na stronach internetowych NIK odpowiedziało 3589 kandydatów. Według rzecznika Izby Pawła Biedziaka jest to absolutny rekord - 78 chętnych na jedno miejsce. - _ Zapewne kandydaci poszukują stabilnego, a zarazem cieszącego się prestiżem miejsca pracy. Dzięki temu mamy szansę, aby w procedurze konkursowej wybrać najlepszych _ - ocenił.

Procedura konkursowa przewiduje, że teraz wszystkie kandydatury będą zbadane pod kątem formalnym, czy spełniają wskazane wymagania. Potem będzie pisemny test wiedzy i kompetencji, który ma wyłonić po pięciu najlepszych kandydatów na każde z 78 stanowisk (NIK chce pozyskać kontrolerów o różnych specjalnościach). _ Piątki _ zakwalifikują się do egzaminu ustnego - rozmowy z członkami komisji. Ostateczną decyzję co do tych kandydatów musi podjąć prezes NIK.

Zwycięzcy, zanim staną się kontrolerami NIK, przejdą trwające 10 miesięcy specjalistyczne szkolenie - aplikację, zakończoną egzaminem.

Więcej o pracy w Polsce czytaj w Money.pl
Będzie więcej pracy. W tych branżach Barometr Manpower wskazuje na umiarkowanie optymistyczne prognozy netto zatrudnienia w II kw. 2012.
Zapłacą firmom za zatrudnienie młodych Program, na który resort pracy chce przeznaczyć 40 mln zł, będzie uruchomiony prawdopodobnie na przełomie 2012 i 2013 r.
Mało optymistyczne wieści dla bezrobotnych Zdaniem ekspertów szanse na to, że stopa bezrobocia spadnie pod koniec roku do 12,3 procent, jak przewiduje rząd w ustawie budżetowej na ten rok, są znikome.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)