Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Praca w Polsce. Kaczyński: Państwo powinno ją zapewnić

0
Podziel się

Lider PiS uczestniczył w Pielgrzymce Ludzi Pracy, organizowanej co roku przez Solidarność.

Praca w Polsce. Kaczyński: Państwo powinno ją zapewnić
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEpBgBTV

Lider PiS Jarosław Kaczyński opowiedział się w Częstochowie za tym, by Polska _ stała się państwem ludzi pracy _, które chroni pracę i prowadzi taką politykę, która zapewnia pracę swoim obywatelom.

Kaczyński uczestniczył dziś na Jasnej Górze w 31. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy, organizowanej co roku przez związek Solidarność. Pielgrzymkę zapoczątkował ks. Jerzy Popiełuszko. Co roku w spotkaniu na Jasnej Górze bierze udział matka błogosławionego kapelana Solidarności, Marianna. W tym roku w uroczystościch uczestniczyło ok. 20 tys. osób.

Niedzielną wypowiedź Kaczyńskiego przytoczyło biuro prasowe Jasnej Góry. Lider PiS, pytany o intencje i sprawy, z jakimi ludzie Solidarności przyjeżdżają na Jasną Górę, ocenił, że chodzi o wypełnienie marzeń Polaków sprzed ćwierćwiecza.

bEpBgBTX

_ - Sądzę, że chodzi o to, żeby Polska - tak jak marzyliśmy przed ćwierćwiekiem i wcześniej - stała się państwem ludzi pracy; państwem, które szanuje ludzi pracy, które chroni pracę, które zapewnia pracę; prowadzi taką politykę, która jako efekt ma wielką ilość pracy _ - powiedział Kaczyński.

_ - Krótko mówiąc, przyjechali modlić się o inną dzisiaj Rzeczypospolitą; lepszą, sprawiedliwszą - przede wszystkim sprawiedliwszą i bardziej związaną z tą wielką ideą, która odrodziła Polskę, a która została niestety zapomniana przez rządzących, a dokładnie przez większość tych, którzy rządzili w ciągu tych ostatnich dwudziestu paru lat - z ideą Solidarności _ - wskazał Kaczyński.

Nawiązując do historii Pielgrzymki Ludzi Pracy, lider PiS przypomniał, że jest to już ponad 30-letnia tradycja, związana z postacią księdza Jerzego Popiełuszki.

_ - Skromny ksiądz z żoliborskiego kościoła, który wpisał się złotymi zgłoskami w naszą historię; to właśnie on zainicjował te Pielgrzymki Ludzi Pracy w trudnych czasach stanu wojennego, w czasach represji, kiedy te spotkania były trudne. One trwają i to jest bardzo piękne. Ale powtarzam - ta idea, do której on się odwoływał, powinna być umocniona i powinna wreszcie zwyciężyć _ - powiedział prezes PiS, cytowany przez biuro prasowe Jasnej Góry.

bEpBgBUd
Czytaj więcej w Money.pl
Prezes PiS: Potrzebna odnowa polskich przedsiębiorstw Jarosław Kaczyński wziął udział w debacie _ Praca i płaca, państwo i rynek _, zorganizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.
"Rządowe rozwiązania są antyrozwojowe" Prezes PiS gorąco kibicuje maszerującym dziś przez stolicę związkowcom.
Marsz związkowców. "To ich święte prawo" - _ Nie ma demokracji bez demonstracji _ - mówią, komentując w ten sposób marsz zorganizowany przez centrale związków zawodowych, który właśnie przechodzi przez stolicę.
bEpBgBUy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)