Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prace nad telewizją cyfrową bez udziału TVP

0
Podziel się:

TVN i Polsat postanowiły kontynuować współpracę nad wprowadzeniem naziemnej telewizji cyfrowej, ale bez udziału Telewizji Polskiej - poinformowali prezesi Polsatu i TVN.

TVN i Polsat postanowiły kontynuować współpracę nad wprowadzeniem naziemnej telewizji cyfrowej, ale bez udziału Telewizji Polskiej - poinformowali w piątek prezesi Polsatu i TVN.

"Po dziesięciu miesiącach prac na rzecz wprowadzenia naziemnej telewizji cyfrowej prowadzonych wspólnie przez TVP SA, Polsat SA i TVN SA, Telewizja Polska w dniu dzisiejszym nie potwierdziła decyzji o formalnym przystąpieniu do spółki Polski Operator Telewizyjny (POT) i nie wyraziła zgody na wspólne nadawanie naziemnej telewizji cyfrowej z uruchomionych już nadajników" - podali we wspólnym komunikacie prezes Polsatu Aleksander Myszka i prezes TVN Piotr Walter.

Rzecznik TVP Jarosław Szczepański powiedział w piątek PAP, że TVP wyraziła zainteresowanie dalszymi pracami przygotowawczymi, prowadzonymi wraz z TVN i Polsatem, ale nie jest w stanie dzisiaj - tak jak chciano - podpisać umowy.

"Wyraziliśmy chęć współpracy, skierowaliśmy to do opracowania w różnych ekspertyzach, jak uzyskamy pozytywne opinie i ekspertyzy, jak również opinię Rady Nadzorczej TVP, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz ministra skarbu, jako reprezentanta właściciela, to wtedy będziemy mogli przystąpić do spółki" - powiedział Szczepański.

"To, że nie podejmujemy bezpośrednio decyzji, to nie znaczy, że my nie chcemy. Po prostu są pewne wymogi również proceduralne, które musimy spełnić - nie jesteśmy telewizją prywatną" - zaznaczył.

Media donosiły, że rozmowy wstępne, dotyczące powołania spółki Polski Operator Telewizyjny nie były łatwe, a kontrowersje budził m.in. podział miejsca w konkretnych multipleksach cyfrowych (czyli wiązce przesyłającej sygnał cyfrowy).

Obecnie w Polsce funkcjonują dwie platformy cyfrowe: Polsat i Cyfra +.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)