Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk
26.10.2011 10:51

Pracownicy zakładów lotniczych w Świdniku domagają się podwyżek

W zakładzie WSK Świdnik trwa strajk części załogi. Głównym postulatem strajkowym jest wzrost płac o 15 proc. w odniesieniu do ubiegłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jak poinformował wiceprzewodniczący zwiazku zawodowego Sierpień '80 Mariusz Trześniewski, spora część załogi przystąpiła do protestu. W jego ocenie jest to ponad 400 osób a może nawet 500. Nie wyklucza jednak, że protestujących będzie więcej. - _ Myślę, że kolejne kroki będą. Może jakiś wiec przed biurowcem. Na pewno oczekujemy konkretnego podejścia ze strony zarządu i włoskich właścicieli _ - stwierdził.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ZWIĄZKOWCA:

Od półtora roku PZL-Świdnik jest w rękach włosko-brytyjskiego koncernu AgustaWestland. Pracownicy przystępujący do strajku nie przebrali się w stroje robocze i zbierają się w grupach na swoich wydziałach, nie uruchamiając maszyn. Organizatorem strajku jest tylko jeden z pięciu działających na terenie WSK związków.

Czytaj o innych akcjach protestacyjnych w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t97071.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;strajk;w;chorzowskim;alstomie,89,0,895321.html) Zamiast podwyżek mają nadgodziny Fiaskiem zakończyły się rozmowy ostatniej szansy w chorzowskiej spółce Alstom Konstal S.A.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t137354.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejarze;albo;podwyzki;albo;strajk;generalny,29,0,886045.html) Albo podwyżki, albo paraliż na kolei Strajk generalny na kolei coraz bardziej prawdopodobny. Dziś związkowcy podejmą decyzję, czy strajk się odbędzie, a jeśli tak, to kiedy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t138863.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/zarabiaja;dwie;srednie;krajowe;ale;im;malo,189,0,823741.html) Zarabiają dwie średnie krajowe, ale im mało Związkowcy z KGHM zapowiadają strajk włoski. Domagając się podwyżek stoczyli bitwę z policją. Premier pogroził im prokuratorem.
Tagi: strajk, pzl świdnik, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz