Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawie 5 tysięcy domów nadal bez prądu

0
Podziel się:

Najwięcej gospodarstw pozbawionych prądu jest w rejonie Wołomina, Pruszkowa i Konstancina Jeziorny.

Prawie 5 tysięcy domów nadal bez prądu
(PAP/Jakub Kamiński)

W związku z obfitymi opadami śniegu w woj. mazowieckim w nocy z niedzieli na poniedziałek nadal bez prądu pozostawało prawie 5 tys. odbiorców - poinformowała spółka energetyczna PGE Dystrybucja.

W niedzielę rano prądu nie miało prawie 70 tys. odbiorców, po południu po usunięciu części awarii liczba ta spadała do 33 tys., a wieczorem do ponad 10 tys.

Do północy usunięto ponad 90 proc. awarii i energii nie ma 4939 odbiorców - poinformowała dyrektor Biura Komunikacji PGE Dystrybucja S.A. Dorota Gajewska. Najwięcej gospodarstw pozbawionych prądu jest obecnie w rejonie Wołomina, Pruszkowa i Konstancina Jeziorny.

Jak zapewniła Gajewska, pozostałe, najcięższe prace naprawcze - połamane słupy - z uwagi na trudności z dojazdem do miejsca awarii w nocy, będą prowadzone od rana.

Najwięcej wyłączeń prądu odnotowano o godz. 6 rano w rejonie Jeziorny - 24 250; w rejonie Wołomina - 17 766; w rejonie Legionowa - 9 500. Uszkodzone zostały 73 linie średniego napięcia; 1 353 podstacje; prąd nie docierał do 69 753 odbiorców.

Śnieg jeszcze popadaJak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia są w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, z południowego zachodu na północny wschód rozciąga się klin wyżowy. Przeważająca część Polski znajduje się w zasięgu tego klina, w chłodnej arktycznej masie powietrza, tylko na południu, a wieczorem również w centrum i na wschodzie zaznaczy się płytka zatoka niżu znad Ukrainy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w południowo-wschodniej części Polski zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady śniegu. Prognozowany maksymalny przyrost pokrywy śnieżnej w Małopolsce, na Podkarpaciu i na południu Lubelszczyzny od 3 do 8 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W opadach śniegu widzialność ograniczona lokalnie do 500 m. Temp. maks. od 0-2 st. na wschodzie i południu Polski do 5-7 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, na północnym zachodzie Polski z kierunków południowych, na południu i wschodzie Polski północno-wschodni, a na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady śniegu, zwłaszcza w Polsce wschodniej i południowej. Na północnym zachodzie opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Na wschodzie kraju prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 5 cm. Temp. min. od -5 do -1 st., tylko nad samym morzem od 0 do 3 st. Wiatr w zachodniej części kraju słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby, zmienny.

We wtorek zachmurzenie duże, tylko początkowo na wschodzie i południu Polski miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu i śniegu z deszczem, od zachodu kraju przechodzące w opady deszczu. Przejściowo możliwy opad marznący. Temp. maks. od 1 st. na wschodzie kraju do 6 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich od -1 do 1 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych, od północnego zachodu Polski skręcający na kierunki zachodnie. Nad morzem porywy wiatru do 65 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, pod koniec dnia możliwe słabe opady śniegu. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże i opady śniegu, okresami o intensywności umiarkowanej, możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 2 do 5 cm. Temp. min. -3 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano stopniowo zanikające słabe opady śniegu. Po południu ponownie wystąpią opady, początkowo śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, a wieczorem możliwy deszcz. Temp. maks. 2 st. Wiatr słaby, wzrastający do umiarkowanego, południowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Zima atakuje drogi Zobacz gdzie występują największe utrudnienia na drogach i gdzie sytuacja może się jeszcze pogorszyć.
Opoźnienia pociągów na PKP. Co, gdzie i jak? Oblodzenie sieci trakcyjnej spowodowało zatrzymanie ruchu kolejowego.
Spadł śnieg. 170 solarek wyjechało na warszawskie ulice 170 solarek wyjechało na stołeczne ulice i posypuje je chlorkiem sodu. Zarząd Oczyszczania Miasta na bieżąco monitoruje warunki na jezdniach.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)