Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.05.2005 14:24

Prawie jedna trzecia materiałów budowlanych na naszym rynku nie spełnia norm jakościowych

Prawie jedna trzecia materiałów budowlanych na naszym rynku nie spełnia norm jakościowych i technicznych. Tak wynika z oceny Rady Wyrobów Budowlanych. Na konferencji prasowej w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" jej przedstawiciele zaapelowali o skuteczne kontrole materiałów budowalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawie jedna trzecia materiałów budowlanych na naszym rynku nie spełnia norm jakościowych i technicznych. Tak wynika z oceny Rady Wyrobów Budowlanych.

Na konferencji prasowej w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" jej przedstawiciele zaapelowali o skuteczne kontrole materiałów budowalnych.

Niespełniające polskich norm materiały sa tańsze, ale często gorsze od produkowanych w warunkach kontroli technologicznej. Zdaniem Ryszarda Kowalskiego z Rady Wyrobów Budowlanych, coraz więcej impoterów i sprzedawców proponuje klientom podróbki. Ryszard Kowalski podkreślił, że tracą na tym przedsiębiorcy, którzy ponoszą koszty związane z urzymaniem norm jakościowych i dlatego mają droższe produkty.

Materiały niespełniające norm jakościowych nie są tylko rodzimej produkcji. Część z nich pochodzi z importu - na przykład z Chin.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz