Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
04.08.2005 07:25

Prawie połowa Polaków nie chce przepraszać Rosji

48 proc. Polaków uważa, że polskie władze nie powinny przepraszać Rosji za incydent pobicia w Warszawie dzieci rosyjskich dyplomatów. Zdaniem 76 proc. Polaków, prezydent Aleksander Kwaśniewski powinien zabrać głos w obronie polskiej mniejszości na Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz

48 proc. Polaków uważa, że polskie władze nie powinny przepraszać Rosji za incydent pobicia w Warszawie dzieci rosyjskich dyplomatów. Zdaniem 76 proc. Polaków, prezydent Aleksander Kwaśniewski powinien zabrać głos w obronie polskiej mniejszości na Białorusi. Tak wynika z sondażu PBS przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN.

Według 30 proc. respondentów, polskie władze powinny przeprosić za pobicie dzieci dyplomatów. 22 proc. nie ma na ten temat wyrobionego zdania.

11 proc. Polaków jest zdania, że prezydent nie powinien zabierać głosu w sprawie obronie polskiej mniejszości na Białorusi. Według 13 proc., nie wiadomo lub trudno powiedzieć, jak powinien zachować się Kwaśniewski.

35 proc. respondentów chce, żeby polskie władze po wyborach prowadziły ostrzejszą politykę wobec Rosji (łagodniejszej chce 20 proc., takiej jak do tej pory - 25 proc., zdania w tej sprawie nie ma - 20 proc.)

Z kolei 42 proc. uważa, że nowe władze powinny prowadzić ostrzejszą politykę wobec Białorusi. Zdaniem 22 proc., powinna być ona łagodniejsza, tyle samo badanych uważa, że nie powinna się ona zmieniać. Zdania nie ma w tej sprawie 14 proc. Polaków.

Telefoniczny sondaż PBS przeprowadził 2 sierpnia na 500 osobowej próbie reprezentatywnej dla dorosłej ludności Polski.

Tagi: rosja, polska, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz