Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawo budowlane w Polsce niedługo się zmieni?

0
Podziel się:

Chociażby prace przy budowie polskich autostrad, pokazują to, że najtańszy nie zawsze znaczy najlepszy.

Prawo budowlane w Polsce niedługo się zmieni?
(endopack/iStockphoto)
bEJVseKZ

Szykują się zmiany w prawie budowlanym. Cena nie będzie już jedynym kryterium.

Jak pisze Puls Biznesu państwowe firmy i instytucje, organizując przetargi na podstawie prawa zamówień publicznych, zazwyczaj wybierają najtańszych oferentów. Urzędnicy twierdzą, że tak nakazuje przetargowe prawo.

Tymczasem wykonawcy od lat toczą bój, by cena nie była głównym kryterium wyboru zwycięzcy. Realizowane właśnie kontrakty drogowe pokazują bowiem, że najtańszy często nie znaczy najlepszy.

bEJVseLb

Urząd Zamówień Publicznych przedstawił właśnie projekt nowelizacji, która wprowadza tzw. dialog techniczny. Zamawiający jeszcze przed przetargiem będzie mógł, przy wsparciu ekspertów, prowadzić rozmowy z potencjalnymi wykonawcami. Celem rozmów jest takie skonstruowanie specyfikacji konkursowej, które pozwoli promować nie tylko cenę, ale także innowacje.

Więcej o prawie budowlanym czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t37334.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/latwiej-wyrzucic-firme-z-przetargu.html) Łatwiej wyrzucić firmę z przetargu Od dziś nie trzeba do tego prawomocnego wyroku sądu. Przyśpieszy to np. budowę autostrad, lecz może być niezgodne z prawem europejskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t190553.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/wazna;inwestycja;bedzie;dokonczona,202,0,1023690.html) Ważna inwestycja będzie dokończona - _ Kwoty zaproponowane w przetargu na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku są zbliżone do kosztorysu inwestorskiego _- poinformował prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t86739.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pkp;intercity;uniewaznilo;przetarg;na;naprawe;748;wagonow,42,0,979498.html) Nikt nie chce naprawiać wagonów PKP Jak powiedział prezes spółki Janusz Malinowski, wpłynęła tylko jedna oferta, której wartość przekroczyła kosztorys o ponad 20 proc.
bEJVseLC
prawo budowlane
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)