Notowania

nagrody dla urzędników
27.12.2011 07:08

Premie dla urzędników. Wystarczy nie podpaść

Osób uprawnionych do otrzymania nagród jest coraz więcej i mimo kryzysu dodatkowe pieniądze będą wypłacane w 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyfloor/iStockphoto)

*W ministerstwach i samorządach rośnie liczba osób otrzymujących finansowe bonusy roczne. *

Z roku na rok dyrektorzy i prezesi, którzy podlegają szefom urzędów, otrzymują coraz wyższe nagrody. W 2012 roku będzie podobnie. I to w sytuacji, gdy szeregowi pracownicy urzędów mają zamrożone płace - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

W samorządach, ministerstwach i niektórych urzędach wojewódzkich kierownicy podległych im jednostek mogą w pierwszym kwartale przyszłego roku liczyć na nagrodę roczna. Jej wysokość jest ograniczona ustawą kominową. Maksymalnie może wynieść do trzykrotności średniej pensji pracownika. By otrzymać gratyfikację, wystarczy zadbać o prawidłową realizację zadań w 2011 roku, lub też uzyskać dobre wyniki finansowe. W niektórych przypadkach wystarczy tylko nie podpaść.

Z sondy _ Dziennika Gazety Prawnej _ przeprowadzonej w urzędach wynika, że osób uprawnionych do otrzymania nagród jest coraz więcej i mimo kryzysu dodatkowe pieniądze będą wypłacane w 2012 roku. W ministerstwie rolnictwa w 2011 roku wypłacono 32 osobom 788 tysięcy złotych nagród za poprzedni rok. Cztery lata temu nagrody dostało 13 osób, w łącznej kwocie 315 tysięcy złotych.

więcej na temat zarobków urzędników w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t85704.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pensje;urzednikow;zarabiaja;dwa;razy;za;te;sama;prace,144,0,993680.html) Urzędnicy zarabiają dwa razy za tę samą pracę Osoby zaangażowane w unijne projekty mają dodatkowo ponad 100 tys. złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t79475.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/maja;premie;prezydent;warszawy;obdzieli;urzednikow;prezentami,5,0,889093.html) Mają premie, prezydent da im jeszcze prezenty Hanna Gronkiewicz-Waltz wprowadziła kolejną, po nagrodach i trzynastej pensji, formę dowartościowania swoich urzędników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t20719.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rozrzutne;urzedy;wszystko;wydaja;na;nagrody,20,0,989716.html) Rozrzutne urzędy. Wszystko wydają na nagrody Szefowie urzędów boją się, że jeżeli nie wydadzą 100 procent środków z funduszu płac, to w kolejnym roku dostaną na nie mniej.
Tagi: nagrody dla urzędników, urzędnicy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz