Notowania

kaczynski
08.11.2006 14:19

Premier chce ułatwić życie inwestorom

Premier Jarosław Kaczyński zadeklarował otwartość dla zagranicznych inwestycji w Polsce. Zapowiedział, że rząd będzie usuwał bariery, które utrudniają życie przedsiębiorcom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Jarosław Kaczyński ocenił obecny poziom inwestycji jako bardzo dobry, ale niewystarczający.

Premier powiedział, że po wyborach będzie bardzo chętnie rozmawiał z przedstawicielami biznesu na temat barier, które utrudniają im prowadzenie interesów w Polsce.

Podczas spotkania przedstawiciele bilateralnych izb handlowych pytali premiera między innymi o plany rządu dotyczące prywatyzacji i rozwoju energetyki. Padło też pytanie o to jak rząd zamierza walczyć z nielegalnym handlem papierosami oraz czy będzie zakaz handlu w niedzielę. Premier powiedział, że zakaz będzie zapewne dotyczył tylko najważniejszych świąt i podkreślił, że rząd nie zamierza wprowadzać ograniczeń, które by utrudniały życie inwestorom zagranicznym.

Premier wyraził też nadzieję, że w sporze o PZU między polskim rządem a Eureko znajdzie się miejsce na kompromis.

Podczas spotkania z polsko-zagranicznym izbami przemysłowo handlowymi przedstawiciel izby holenderskiej zwrócił się do premiera o pomoc w rozwiązaniu konfliktu. Premier Kaczyński powiedział, że ministerstwo skarbu jest otwarte na rozmowy ale podkreślił, że interes polskiego rządu jest odmienny od interesu Eureko.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że sprawa dotyczy najpotężniejszej w Polsce firmy ze sfery finansów, która została sprzedana w okolicznościach budzących wątpliwości.

Premier dodał, że w związku z prywatyzacją PZU trwają postępowania prokuratorskie, na które rząd nie ma wpływu.

Tagi: kaczynski, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz