Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier chce wyjaśnień w sprawie nowego prezesa PZU

0
Podziel się:

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poprosi ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego o wyjaśnienia w związku z powołaniem na funkcję prezesa PZU Jaromira Netzla. W ostatnich dniach prasa poinformowała o domniemanym udziale Netzla w aferze gospodarczej.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poprosi ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego o wyjaśnienia w związku z powołaniem na funkcję prezesa PZU Jaromira Netzla - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz. W ostatnich dniach dwa dzienniki poinformowały o domniemanym udziale Netzla w aferze gospodarczej.

"Nie chcemy niczego przesądzać, premier chce otrzymać rutynowe informacje w związku z publikacjami" - podkreślił Ciesiołkiewicz.

O powołanym w ubiegłym tygodniu szefie PZU napisał sobotni "Dziennik" i poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Według "Dziennika", w 2001 r. Netzel został zwolniony z kierowniczego stanowiska w banku PKO BP ze względu na konflikt interesów - był wówczas także prokurentem firmy Drob Kartel, która była wierzycielem PKO BP.

Zarówno "Dziennik", jak i "Rzeczpospolita" podały, że firma Drob Kartel była podejrzana o to, że posłużyła do prania brudnych pieniędzy.

Według informacji "Dziennika", prokuratura sformułowała w tej sprawie akt oskarżenia, ale nie objął on Netzla. "Rzeczpospolita" informuje natomiast, że Netzel nie był ani podejrzanym ani nawet świadkiem w śledztwie; cytuje jednak prokuratora krajowego Janusza Kaczmarka, który powiedział: "To prawda, że pan Netzel nie został przesłuchany. To niedopatrzenie albo niedoróbka prokuratury".

Jak powiedział rzecznik rządu, w związku z tymi doniesieniami "Rzeczpospolitej", premier poprosi również o informacje od prokuratora generalnego.

Według "Rz", działalność Drob Kartelu zakończyła się bankructwem - firma miała długi w wysokości ponad 21 mln zł.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)