Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier: Codziennie decydujecie, jacy będą Polacy

0
Podziel się:

Dziś wszyscy oddają hołd ciężkiej pracy nauczycieli, to dobrze, że jest taki dzień - powiedział premier Donald Tusk składając życzenia pedagogom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Premier: Codziennie decydujecie, jacy będą Polacy
(PAP/Andrzej Grygiel)
bESVgIQB

Dziś wszyscy oddają hołd ciężkiej pracy nauczycieli, to dobrze, że jest taki dzień - powiedział premier Donald Tusk składając życzenia pedagogom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W specjalnym wystąpieniu, które można obejrzeć na stronie premier.gov.pl, szef rządu zaznaczył, że o trudnej pracy nauczycieli trzeba pamiętać cały rok.

_ - Starałem się to robić przez ostatnie cztery lata i zamierzam to robić dalej. Zależy mi na uznaniu dla Was i komforcie Waszej pracy. To Wy codziennie decydujecie, jacy będą przyszli Polacy _ - powiedział Tusk.

bESVgIQD
Zobacz także: ZOBACZ WYSTĄPIENIE DONALDA TUSKA:

Jak podkreślił szef rządu, Polska w rankingu Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów przesunęła się z grupy państw będących poniżej średniej do grupy państw wyróżniających się. _ To jest efekt pracy polskich nauczycieli i chcę Wam przy tej okazji pogratulować i serdecznie za to podziękować _ - mówił Donald Tusk.

Premier przypomniał, że sam jest z wykształcenia nauczycielem i wie, jak ważna jest też praca innych pracowników szkoły. _ Nie możemy dziś zapominać o osobach pracujących w świetlicach, w bibliotekach szkolnych, o wszystkich pracownikach szkolnej administracji _ - dodał.

bESVgIQJ

_ - Jeszcze raz proszę Was wszystkich, pracujących w polskich szkołach, abyście przyjęli słowa największego uznania dla Waszej ciężkiej i ważnej pracy _ - powiedział Tusk.

O sytuacji nauczycieli czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t157800.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;nie;ma;alternatywy;dla;szkoly;publicznej,229,0,926181.html) Tusk zaskoczył. Stanął murem za podwyżkami To oświadczenie premiera podczas spotkania z nauczycielami działającymi w Związku Nauczycielstwa Polskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t73837.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wyzsze;pensje;dla;lepszych;nauczycieli,54,0,923958.html) Wyższe pensje dla lepszych nauczycieli Minister edukacji zapowiada zmiany w Karcie Nauczyciela. Przypomina, że nauczyciele dostali podwyżki mimo kryzysu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/oecd;o;edukacji;polska;sredniakiem,198,0,919750.html) Nauczyciele mało zarabiają. Bo mało pracują? Zarobki polskich nauczycieli, choć nieco wzrosły, są na tle Europy wciąż bardzo niskie.
bESVgIRe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)