Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.08.2005 15:01

Premier i rząd nie mają już poparcia SLD - ogłosił Wojciech Olejniczak

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier i rząd nie mają już poparcia SLD - ogłosił na konferencji prasowej przewodniczący Sojuszu. Wojciech Olejniczak zapowiedział, że partia nie będzie już brała odpowiedzialności za działania Marka Belki i jego gabinetu. Sojusz nie zamierza jednak wycofywać z rządu swoich czterech ministrów.

Wojciech Olejniczak powiedział na konferencji prasowej że reprezentowani przez Sojusz ministrowie rolnictwa, gospodarki, spraw wewnętrzych oraz obrony narodowej dobrze wypełniają swoje obowiązki. W sprawach które będą różnić rząd i partię, mają jednak jasno akcentować swój sprzeciw. Szef MSWiA Ryszard Kalisz wyjaśnił, że ministrowie w poczuciu odpowiedzialności za państwo chcą na kilkadziesiąt dni przed wyborami dalej pracować w tym rządzie.

SLD wycofał poparcie dla rządu po tym, jak premier Marek Belka zdecydował się kandydować w wyborach do Sejmu z listy Partii Demokratycznej. Partię i rząd poróżniły także takie sprawy jak emerytury górnicze czy odpłatność za studia. Minister Jerzy Szmajdziński poinformował, że złożył wniosek. by do sprawy wprowadzenia takich opłat rząd powrócił. Zdaniem szefa MON premier obiecał ponowne rozpatrzenie sprawy przez Radę Ministrów.

Przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak wyraził nadzieję, że do wyborów rząd nie będzie już podejmował kontrowersyjnych decyzji, a ograniczy się do administrowania krajem, wydawania rozporządzeń czy dysponowania funduszami unijnymi.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz