Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
22.09.2014 21:38

Premier Kopacz rozmawiała z wiceprezydentem USA

Tematami były bezpieczeństwo w regionie i współpraca dwustronna Polski i USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Tematami były bezpieczeństwo w regionie i współpraca dwustronna Polski i Stanów Zjednoczonych. Joe Biden potwierdził amerykańskie zaangażowanie w NATO i obecność w tej części Europy.

Jak napisano napisano w komunikacie CIR amerykański wiceprezydent - _ dodał, że polskie przywództwo wzmocniło kręgosłup Unii Europejskiej i NATO _ i _ zaznaczył, że wiarygodność Polski wynika także z dobrej sytuacji polskiej gospodarki _.

Premier Kopacz _ podkreśliła, że zależy jej na utrzymaniu dynamiki rozwoju współpracy z USA w dziedzinie bezpieczeństwa, obrony i gospodarki _ oraz zaznaczyła, iż _ docenia fakt, że Stany Zjednoczone jednoznacznie potwierdziły zobowiązania dotyczące obrony sojuszniczej w ramach NATO _.

Wiceprezydent USA złożył też gratulacje Kopacz w związku z powołaniem jej na urząd premiera.

Nowy rząd z premier Kopacz na czele został w poniedziałek powołany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ministrowie objęli swoje resorty. We wtorek odbędzie się pierwsze posiedzenie nowej Rady Ministrów. 1 października Kopacz wygłosi expose i zwróci się do Sejmu o wyrażenie wotum zaufania jej rządowi.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz