Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.05.2005 13:34

Premier Marek Belka oddał hołd weteranom 2 - ej wojny światowej

Premier Marek Belka oddał hołd weteranom 2-ej wojny światowej. Premier przemawiając w Warszawie podczas uroczystości obchodów 60-ej rocznicy wojny powiedział, że była to najstraszliwsza wojna w histrorii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Marek Belka oddał hołd weteranom 2-ej wojny światowej.

Premier przemawiając w Warszawie podczas uroczystości obchodów 60-ej rocznicy wojny powiedział, że była to najstraszliwsza wojna w histrorii. Mówił o wielkim wkładzie Polaków w zwycięstwo nad Niemcami. Wymienił miejsca chwały i bohaterstwa polskich żołnierzy i zapewnił, że Polska ma wobec nich wielki dług wdzięczności.

Marek Belka przypomniał, że wolność Europy została okupiona w wielkiej mierze polską krwią. Zauważył, że po wojnie pamięć o Polakach walczących na frontach 2-ej wojny światowej byłą zakłamywana. Wyraził nadzieję, że na jutrzejszych obchodach Dnia Zwycięstwa w Moskwie z udziałem przedstawicieli niemal wszystkich państw europejskich wypowiedziane zostaną słowa o zdradzie i zniewoleniu lat powojennych. Uczciwe słowa powinni usłyszeć i Niemcy, i Rosjanie, ale przede wszystkim Polacy - powiedział Marek Belka.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz