Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marcinkiewicz
06.02.2006 07:35

Premier o 100 dniach swoich rządów

Kazimierz Marcinkiewicz ocenił wykonanie programu PiS w ciągu pierwszych 100 dni na prawie 90 proc. "Jest to dobre wykonanie programu" - zaznaczył. Jak dodał, trochę gorzej było z realizacją tego programu w parlamencie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w niedzielę wieczorem w TVP1, że w Komitecie Politycznym PiS 11 osób wypowiedziało się za zawarciem paktu stabilizacyjnego między PiS a Samoobroną i LPR, a 8 było przeciwko.

Nie chciał powiedzieć, czy osobiście był za zawarciem paktu. Dodał, że nie było głosowania w tej sprawie, a on sam zabrał głos jako ostatni.

"Komitet Polityczny podejmuje decyzje. W wypowiedziach było 11 do 8 na rzecz paktu stabilizacyjnego i prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o jego zawarciu" - podkreślił premier w programie "100 dni rządu" w TVP1. Na uwagę prowadzącej program Doroty Gawryluk, że według jej informacji, znalazł się wśród 8 osób przeciwnych paktowi, powiedział tylko, że był zdania, że jeśli jest szansa realizacji programu w obecnym parlamencie, to trzeba go realizować.

Marcinkiewicz ocenił wykonanie programu PiS w ciągu pierwszych 100 dni na "prawie 90 proc.". "Jest to dobre wykonanie programu" - zaznaczył. Jak dodał, "trochę gorzej" było z realizacją tego programu w parlamencie. Przypomniał, że niektóre projekty ustaw czekają na uchwalenie już miesiąc, np. ustawy o zamówieniach publicznych oraz o likwidacji Rządowego Centrum Studiów Strategicznych. Zapewnił jednak, że obecnie jest już potrzebna większość w parlamencie, aby je uchwalić.

Premier zapowiedział, że w poniedziałek w Kielcach przedstawi pierwszy projekt ustawy, dotyczący wspierania przez państwo budownictwa mieszkaniowego.

W programie "100 dni rządu" w TVP1 Marcinkiewicz poinformował także, że od 1 stycznia 2007 r. wejdzie w życie reforma podatkowa.

"Tak jak zapowiadaliśmy, jeśli chodzi o reformę podatkową, my ją wprowadzimy w życie od 1 stycznia 2007 r." - podkreślił. Jak dodał, rząd chciał przedstawić koncepcję podatkową do końca stycznia.

"Nie zrobiliśmy tego, właśnie ze względu na zmiany na stanowisku ministra finansów. Pani premier Zyta Gilowska otrzymała dodatkowe dwa tygodnie na zapoznanie się z dotychczasowymi pracami" - zaznaczył.

Zapewnił, że koncepcja podatkowa zostanie zaprezentowana w lutym.

"Tak jak obiecaliśmy, w czerwcu te ustawy będą przyjęte w parlamencie po to, by mogły obowiązywać od 1 stycznia 2007 r." - powiedział premier.

Tagi: marcinkiewicz, pis, rząd, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz