Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obligacje
07.05.2009 13:40

Premier potwierdza: W lipcu będzie nowelizacja budżetu

Rząd wyemituje też obligacje. Na miliard dolarów i 250 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

aktualizacja 14.47

Premier Donald Tusk potwierdził konieczność nowelizacji tegorocznego budżetu. Nowelizacja nastąpi i nastąpi w lipcu.

Premier nie chciał jednak podać więcej szczegółów na ten temat. Tymczasem jeszcze kilka godzin wcześniej szef klubu PO Zbigniew Chlebowski powiedział dziennikarzom, że po wynikach I kwartału nie ma podstaw do nowelizacji budżetu.

Rostowski zapowiada nowelę budżetu, nie przesądza o zwiększeniu deficytu

Minister finansów Jacek Rostowski potwierdził konieczność nowelizacji budżetu w lipcu, nie przesądzając, czy deficyt wzrośnie z 18,2 mld zł.

_ - Nowelę będzie można spokojnie i odpowiedzialnie przeprowadzić w lipcu co nie przesądza o zmianie deficytu. To pozwoli nam wpisać oszczędności poczynione w styczniu _ - powiedział.

Przedstawiciele rządu twierdzili niedawno, że ewentualna nowela budżetu możliwa jest po czerwcu, kiedy znane będą wyniki po I półroczu tego roku.

| Na początku lutego rząd przyjął projekt oszczędności na łączną kwotę 19,7 mld zł. 10 miliardów złotych rząd zaoszczędził w resortach i województwach, przyjął też nową formę finansowania wydatków infrastrukturalnych na sumę 9,7 miliarda złotych. |
| --- |

Rząd szuka pieniędzy. Sprzedaje obligacje za miliard dolarów...

Ministerstwo Finansów chce jeszcze przed wakacjami sprzedać obligacje nominowane w USD o wartości 1 mld dolarów - zapowiada poinformował dziennikarzy dyrektor długu publicznego w MF Piotr Marczak.

Raport Money.pl
*Polska liderem regionu. Nawet w recesji * Minister Rostowski nie wierzy w prognozy KE. Ale Bruksela podkreśla: Polska będzie w sytuacji lepszej od sąsiadów. Czytaj w Money.pl

_ - Na początku czerwca odbędzie się spotkanie z inwestorami w USA. Jest możliwe, że jeszcze przed wakacjami wyemitujemy obligacje w USD. Byłoby sukcesem dobrze sprzedać 1 mld USD _ - powiedział.

Ostatni raz polska sprzedawała dług w USA w październiku 2005 roku. Sprzedała wówczas papiery za 1,1 mld dolarów.

... oraz 250 milionów euro

Polska planuje zwiększyć emisje długu w euro, emitując dodatkową transzę euroobligacji wyemitowanych w styczniu - podała agencja Bloomberg, powołując się na jednego z organizatorów emisji.

_ - Minimalna oferta obligacji wyniesie 250 mln euro. Są szanse, że będzie więcej. Będzie to otwarcie serii styczniowej _ - powiedział dziennikarzom Piotr Marczak, dyrektor Departamentu Długu Publicznego MF. Organizatorzy emisji podali, że Polska zwiększyła kwotę do 750 mln euro.

Polska w styczniu sprzedała euroobligacje za 1 mld euro. Obligację o terminie zapadalności 3 lutego 2014 r. wyceniono na 300 punktów bazowych powyżej średniej stopy swapowej, co odpowiada rentowności 5,94 proc. Kupon płacony corocznie ustalono na 5,875 proc.

Tagi: obligacje, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz