Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.07.2005 18:29

Premier Tony Blair o szczycie G - 8 w Szkocji

Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair przyznał, że w Gleneagles nie udało sie osiagnąć wszystkiego. Zamykając szczyt przywódców G-8 premier powiedział, że poczyniono znaczny postęp w sprawie pomocy dla Afryki, ale nie doszło do przełomu w kwestii przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Opublikowany po szczycie wspólny komunikat mówi o podwojeniu pomocy dla Afryki do 50 miliardów dolarów. Blair podkreślił jednak, że dojdzie do tego, gdy afrykańscy przywódcy będą walczyć z korupcją.

W sprawach dotyczących liberalizacji handlu ustalono, że do roku 2010 zniesione zostaną subsydia na towary eksportowane z Zachodu. Uzgodniono także pakiet pomocy dla Autonomii Palestyńskiej w wysokości 3 miliardów dolarów.

Sprawa zapobiegania zmianom klimatycznym utknęła jednak w miejscu. Amerykański prezydent George Bush nie zgodził się na redukcję emisji gazów przemysłowych. Blair oświadczył więc, że nie doszło więc do podpisania „nowego porozumienia z Kyoto". Dodał jednak, że dialog pomiędzy państwami G-8 oraz Chinami i Indiami będzie kontynuowany.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz