Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier uspokaja w sprawie stoczni

0
Podziel się

Według Donalda Tuska do 17 sierpnia sprzedaż stoczni w Gdyni i Szczecinie będzie sfinalizowana.

Premier uspokaja w sprawie stoczni
(kprm.gov.pl)
bDAPsFAl

Premier Donald Tusk jest spokojny w sprawie stoczni. Jego zdaniem do 17 sierpnia transakcja zostanie sfinalizowana.

Premier poinformował że rozmawiał z władzami Kataru o sprawie stoczni gdyńskiej i szczecińskiej. Uważa, że raczej nie ma się czego obawiać i do 17 sierpnia transakcja zostanie sfinalizowana. - _ Wydaje się, że ryzyko związane z faktem, że przedłużyliśmy ten czas na zbadanie dla inwestora do dnia 17 sierpnia, jest bliskie zeru _ - uważa Tusk.

W mediach pojawiły się spekulacje, że tajemniczym nabywcą stoczni mogą być ludzie zajmujący się handlem bronią. Premier powiedział, że jego interesuje znalezienie inwestora dla stoczni, a nie to czym się on zajmuje. _ - Dla mnie jest rzeczą ważną, żeby stocznie w Polsce znalazły nabywcę, żeby znalazły się pieniądze, które są potrzebne do zainwestowania. My tych pieniędzy nie mamy _ - stwierdził Tusk.

bDAPsFAn

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

_ - Mamy dzisiaj pewność, że Katar jest gotów do wieloletniej strategicznej współpracy i do angażowania środków liczonych w miliardach dolarów. I ja się tym kieruję, cieszę się, że inaczej niż w przypadku większości państw, tak udało nam się skonstruować ofertę, że ona znalazła zainteresowanie _ - powiedział premier.

W maju Stichting Particulier Fonds Greenrights zakupił kluczowe aktywa stoczni Gdynia i Szczecin, a 17 czerwca otrzymał gwarancje banku Qatar Islamic Bank. Inwestor ma zapłacić za majątek stoczni Gdynia i Szczecin odpowiednio - ponad 287 mln zł oraz ponad 94 mln zł. Stichting Particulier Fonds Greenrights jest jedynym udziałowcem spółki Polskie Stocznie. Natomiast QInvest jest inwestorem w tej spółce.

bDAPsFAt
bDAPsFAO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)