Notowania

stocznie
11.08.2009 17:15

Premier uspokaja w sprawie stoczni

Według Donalda Tuska do 17 sierpnia sprzedaż stoczni w Gdyni i Szczecinie będzie sfinalizowana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Premier Donald Tusk jest spokojny w sprawie stoczni. Jego zdaniem do 17 sierpnia transakcja zostanie sfinalizowana.

Premier poinformował że rozmawiał z władzami Kataru o sprawie stoczni gdyńskiej i szczecińskiej. Uważa, że raczej nie ma się czego obawiać i do 17 sierpnia transakcja zostanie sfinalizowana. - _ Wydaje się, że ryzyko związane z faktem, że przedłużyliśmy ten czas na zbadanie dla inwestora do dnia 17 sierpnia, jest bliskie zeru _ - uważa Tusk.

W mediach pojawiły się spekulacje, że tajemniczym nabywcą stoczni mogą być ludzie zajmujący się handlem bronią. Premier powiedział, że jego interesuje znalezienie inwestora dla stoczni, a nie to czym się on zajmuje. _ - Dla mnie jest rzeczą ważną, żeby stocznie w Polsce znalazły nabywcę, żeby znalazły się pieniądze, które są potrzebne do zainwestowania. My tych pieniędzy nie mamy _ - stwierdził Tusk.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

_ - Mamy dzisiaj pewność, że Katar jest gotów do wieloletniej strategicznej współpracy i do angażowania środków liczonych w miliardach dolarów. I ja się tym kieruję, cieszę się, że inaczej niż w przypadku większości państw, tak udało nam się skonstruować ofertę, że ona znalazła zainteresowanie _ - powiedział premier.

W maju Stichting Particulier Fonds Greenrights zakupił kluczowe aktywa stoczni Gdynia i Szczecin, a 17 czerwca otrzymał gwarancje banku Qatar Islamic Bank. Inwestor ma zapłacić za majątek stoczni Gdynia i Szczecin odpowiednio - ponad 287 mln zł oraz ponad 94 mln zł. Stichting Particulier Fonds Greenrights jest jedynym udziałowcem spółki Polskie Stocznie. Natomiast QInvest jest inwestorem w tej spółce.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Raport NIK: W sprawie **stoczni** zawinili wszyscy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/raport;nik;w;sprawie;stoczni;zawinili;wszyscy,80,0,497232.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: stocznie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz