Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier zadowolony z rankingu Doing Business

1
Podziel się:

Obiecuje też kolejne działania na rzecz poprawienia pozycji Polski w rankingach Banku Światowego.

Premier zadowolony z rankingu Doing Business
(PAP/Radek Pietruszka)
bEshfxit

Donald Tusk podkreślał, że osiągnęliśmy sukces, kolejny raz awansując w zestawieniu Doing Business dotyczącym łatwości prowadzenia działalności gospodarczej.
Jesteśmy na 45 miejscu pod względem łatwości prowadzenia biznesu. To poprawa o 10 miejsc w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu. Szef rządu zaznaczył, że to bardzo wartościowa ocena.

Jednak są dziedziny, w których w ocenie Banku Światowego, jesteśmy daleko w tyle za liderami. To między innymi "rozpoczynanie działalności gospodarczej". W tym rankingu jesteśmy dopiero na 116 miejscu. Na 88 miejscu znaleźliśmy się w zestawieniu dotyczącym łatwości prowadzenia inwestycji budowalnych. Premier zapewnił, że rząd będzie starał się to poprawić.

Premier przypomniał, że jeśli chodzi o prawo budowlane, to toczą się prace nad jego bardzo dużą zmianą, która wprowadzi daleko idące ułatwienia.

bEshfxiv

Pod względem łatwości prowadzenia biznesu przed nami jest - na pierwszym miejscu rankingu - Singapur, na piątym znana z wysokich podatków Dania, a na 9. sąsiednia Norwegia. W Europie wyprzedzają nas też między innymi pozostałe kraje skandynawskie i Finlandia, Litwa, Estonia, Łotwa ale też Macedonia czy Portugalia.

Opublikowany dziś raport "Doing Business" obejmuje okres od połowy 2012 do połowy 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

bEshfxiW
KOMENTARZE
(1)
Pijane money
2 lata temu
Chcecie powiedzieć, że Tusku jest premierem????? Premierem CZEGO??