Notowania

doing business
29.10.2013 10:57

Premier zadowolony z rankingu Doing Business

Obiecuje też kolejne działania na rzecz poprawienia pozycji Polski w rankingach Banku Światowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Donald Tusk podkreślał, że osiągnęliśmy sukces, kolejny raz awansując w zestawieniu Doing Business dotyczącym łatwości prowadzenia działalności gospodarczej.
Jesteśmy na 45 miejscu pod względem łatwości prowadzenia biznesu. To poprawa o 10 miejsc w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu. Szef rządu zaznaczył, że to bardzo wartościowa ocena.

Jednak są dziedziny, w których w ocenie Banku Światowego, jesteśmy daleko w tyle za liderami. To między innymi "rozpoczynanie działalności gospodarczej". W tym rankingu jesteśmy dopiero na 116 miejscu. Na 88 miejscu znaleźliśmy się w zestawieniu dotyczącym łatwości prowadzenia inwestycji budowalnych. Premier zapewnił, że rząd będzie starał się to poprawić.

Premier przypomniał, że jeśli chodzi o prawo budowlane, to toczą się prace nad jego bardzo dużą zmianą, która wprowadzi daleko idące ułatwienia.

Pod względem łatwości prowadzenia biznesu przed nami jest - na pierwszym miejscu rankingu - Singapur, na piątym znana z wysokich podatków Dania, a na 9. sąsiednia Norwegia. W Europie wyprzedzają nas też między innymi pozostałe kraje skandynawskie i Finlandia, Litwa, Estonia, Łotwa ale też Macedonia czy Portugalia.

Opublikowany dziś raport "Doing Business" obejmuje okres od połowy 2012 do połowy 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: doing business, tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2019

Pijane moneyChcecie powiedzieć, że Tusku jest premierem????? Premierem CZEGO??

Rozwiń komentarze (1)