Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier: Zawieszam weto wojewodów

0
Podziel się:

Szef rządu zablokuje możliwość wetowania inwestycji samorządów. Ma ogłosić tę decyzję na dzisiejszym spotkaniu z wojewodami.

Premier Jarosław Kaczyński zablokuje możliwość wetowania inwestycji samorządów. Szef rządu w rozmowie z "Rzeczpospolitą" ponadto ujawnił, że ogłosi tę decyzję na dzisiejszym spotkaniu z wojewodami.

Premier wyjaśnił gazecie, że zawiesi przepis i że wojewodowie będą mogli z niego skorzystać dopiero wtedy, gdy premier uzna, iż pojawił się ku temu bardzo ważny powód. Tłumaczy, że może chodzić na przykład o bardzo nieracjonalne dysponowanie pieniędzmi.

*ZOBACZ TAKŻE: *Wojewodowie będą złośliwie blokować inwestycje? "Rzeczpospolita" przypomina, że możliwość wetowania wszystkich inwestycji samorządów, w których wykorzystywane są unijne pieniądze, daje wojewodom uchwalona i podpisana już przez prezydenta ustawa o polityce rozwoju. Weszła w życie mimo kontrowersji i braku zgody nawet wśród koalicjantów. Premier wypowiadał się przeciwko wetu wojewodów już kilkukrotnie. Twierdzi, że od początku nie chciał, by znalazło się w ustawie. Mówi "Rzeczpospolitej", że śledztwo wewnątrzpartyjne ma wyjaśnić, dlaczego posłowie klubu głosowali za przepisem, mimo iż szef rządu przekazał politykom PiS-u swoje zastrzeżenia.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)