Notowania

budżet 2012
28.04.2011 19:10

Premier zwołał pierwsze posiedzenie w sprawie budżetu

Prace parlamentarne nad ustawą budżetową na 2012 rok powinny zakończyć się do 31 lipca - zapowiada resort finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Premier Donald Tusk zapowiedział, że 5 maja rząd zajmie się projektem budżetu na 2012 rok. Dzień wcześniej odbędzie się nieformalne spotkanie wszystkich ministrów z jego udziałem w sprawie projektu budżetu. *

- _ Zwołałem już specjalne posiedzenie Rady Ministrów, poprzedzone ono będzie, jak zawsze w przypadku budżetu, nieformalnym spotkaniem wszystkich ministrów, gdzie każdy minister będzie miał okazję wyżalić się także w mojej obecności na - być może - zbyt drastyczne decyzje ministra finansów _ - powiedział dziennikarzom w Sejmie Tusk.

Premier podkreślił, że oczekiwania ministrów są zawsze duże, bo - co zrozumiałe - każdy chciałby mieć w resorcie więcej pieniędzy. - _ Na moje oko wszyscy ministrowie będą niezadowoleni _ - dodał.

- _ Jako ludzie odpowiedzialni musimy sobie powiedzieć, że nie będzie jakiegoś wzrostu wydatków. Jest kilka rzeczy, co do których się zobowiązaliśmy, np. zakończenia projektu podwyżek dla nauczycieli. Nie będziemy nigdzie ciąć ostro tak, aby ludzi bolało, ale też nie będziemy mogli pieniędzy rozdawać _ - mówił Tusk.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t95533.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/to;jak;strzyzenie;trawnika;po;ciemku,105,0,806505.html) "To jak strzyżenie trawnika po ciemku"
Jak podkreślił, rząd będzie starał się tak szybko, jak potrafi skończyć prace nad projektem budżetu, a parlament zdecyduje, jak długo będzie chciał nad tym pracować. - _ My zrobimy ze swojej strony wszystko, aby parlament mógł latem budżet uchwalić _ - zapewnił szef rządu.

Minister finansów Jacek Rostowski mówił wcześniej dziennikarzom, że prace parlamentarne nad ustawą budżetową na 2012 rok powinny zakończyć się do 31 lipca. - _ Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu rząd przyjmie wstępnie projekt budżetu na 2012 r. Chcielibyśmy, aby do 31 lipca budżet przeszedł przez parlament _ - powiedział.

Przyspieszenie prac rządu nad projektem budżetu w związku z tegorocznymi wyborami parlamentarnymi pochwala prezydent. Bronisław Komorowski powiedział dziennikarzom, że są okoliczności, które powinny skłaniać rząd do przyspieszenia prac nad projektem budżetu i jedną z nich jest właśnie perspektywa przyszłych wyborów parlamentarnych.

- _ Rozumiem, że takie przyspieszenie prac nad budżetem to jest wyjście naprzeciw starym postulatom zgłaszanym właściwie przez wszystkie siły polityczne, w tym także te, które dzisiaj są w opozycji, jeśli chodzi o wcześniejsze przygotowywanie budżetu _ - podkreślił Komorowski.

Prezydent dodał też, że nowelizację budżetu robi się również przy okazji ważnych zmian ekonomicznych. - _ Jeśli sytuacja gospodarcza gwałtownie się zmienia w ciągu roku to i tak trzeba nowelizować budżet _ - tłumaczył Bronisław Komorowski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t131258.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budzet;ostrozny;wskazniki;beda;lepsze,126,0,806782.html) Budżet ostrożny, wskaźniki będą lepsze Tak uważa poseł PO Sławomir Neumann.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t135533.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sld;to;budzetowa;randka;w;ciemno,116,0,806772.html) SLD: To budżetowa randka w ciemno Sojusz Lewicy Demokratycznej ocenia, że budżet oparty na przyjętych na początku roku założeniach będzie niewiarygodny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;przyjal;zalozenia;do;budzetu;na;2012;rok,82,0,806738.html) Rząd przyjął założenia do budżetu na 2012 rok PKB wzrośnie o 4 procent, inflacja średnioroczna wyniesie 2,8 procent, a przeciętne wynagrodzenie 3 tys. 624 zł., zakłada dokument.
Tagi: budżet 2012, budżet, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz