Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Agory przesłuchana przez prokuraturę

0
Podziel się:

W prokuraturze apelacyjnej w Warszawie zakończyło się przesłuchanie wydawcy Gazety Wyborczej - prezes Agory - Wandy Rapaczyńskiej. Przesłuchiwana była ona w sprawie domniemanej próby wymuszenia łapówki od Agory, przez znanego producenta filmowego Lwa Rywina.

W zamian za 17,5 miliona dolarów Rywin miał obiecywać wprowadzenie korzystnych dla spółki zmian do ustawy o radiofonii i telewizji. Rywin powoływał się przy tym na rzekome pełnomocnictwa od premiera Millera w tej sprawie. Premier nazwał sugestie Rywina "kompletną bzdurą"

Mimo zapewnień, przesłuychiwanego wczoraj w prokuraturze, Adama Michnika prezes Agory nie przyniosła ze sobą taśmy z nagraniem rozmowy naczelnego " Gazety Wyborczej" z Lwem Rywinem.

Do prokuratury ma dziś powtórnie przyjechać Adam Michnik, żeby dostarczyć taśmę z tym nagraniem oraz dyktafon, na który ją nagrał i oryginał notatki dotyczącej tej sprawy, sporządzonej przez Wandę Rapaczyńską.

Prezes Agory , pytana przez dziennikarzy, dlaczego tak późno Gazeta Wyborcza opublikowała tekst o próbie wymuszenia łapówki, powiedziała, że nie będzie się wypowiadać na ten temat, ponieważ obecnie sprawą zajęła się prokuratura. Dodała jednak, że jej zdaniem w tej sprawie powinien zostać przesłuchany Lew Rywin. Co do ewentualnego przesłuchania premiera, Rapaczyńska powiedziała jedynie, że taką decyzję podejmie prokurator.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)