Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Intercity odchodzi. Powody osobiste

0
Podziel się:

Grzegorz Mędza złożył rezygnację. Stanowisko będzie piastował do 2 lutego.

Prezes Intercity odchodzi. Powody osobiste
(faxepl/CC/Flickr)
bEElwMfF

_ - Prezes PKP Intercity Grzegorz Mędza złożył rezygnację. Stanowisko będzie piastował do 2 lutego, gdy powołany zostanie jego następca _- poinformował wrzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski.

Grzegorz Mędza został prezesem PKP Intercity w kwietniu 2010 r. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Celińskiego. Spółka informowała wtedy, że zmiany w zarządzie firmy zostały podyktowane _ potrzebą dostosowania spółki do zmieniających się warunków funkcjonowania rynku kolejowych przewozów pasażerskich, z uwzględnieniem planowanej prywatyzacji _.

Jak informuje PKP Intercity, powody odejścia prezesa ze stanowiska są osobiste. Przedstawiciele PKP S.A. i PKP Intercity nie chcą wypowiadać się oficjalnie na temat następcy Mędzy. W medialnych spekulacjach pojawia się nazwisko Krzysztofa Sędzikowskiego, byłego prezesa towarowej spółki przewozowej CTL Logistics.

bEElwMfH

[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t20054.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grabarczyk;zapowiada;kolejne;dymisje,70,0,760646.html) Grabarczyk zapowiada kolejne dymisje

Jak mówił w ubiegłym tygodniu wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej Andrzej Massel, zadaniem nowego zarządu PKP Intercity ma być poprawa reputacji spółki i rozwiązanie jej problemów z taborem - według jego szacunków przewoźnik ma o ok. 200 wagonów za mało.

_ - Nowy zarząd będzie miał zadanie szybkiego ustabilizowania sytuacji taborowej w spółce, przygotowania nowych ofert przewozowych, które przyciągną pasażerów i poprawę reputacji tak, żeby spółka mogła być prywatyzowana _ - wyjaśnił wiceminister. Prywatyzacja PKP Intercity planowana jest nie wcześniej niż w przyszłym roku.

PKP Intercity to trzeci pod względem liczby pasażerów kolejowy przewoźnik w Polsce. Według danych Ministerstwa Infrastruktury, PKP Intercity jest jedną z trzech spółek Grupy PKP (obok PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Informatyka), które w 2010 r. poniosły stratę netto.

bEElwMfN

Grzegorz Mędza jest absolwentem wydziału handlu zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1991-98 był wiceprezesem zarządu firmy doradztwa finansowego Access, później prezesem zarządu spółki Pekao Access.

Przez cztery lata był członkiem zarządu firmy consultingowej Telos Partners. W latach 2004-2005 pełnił funkcję podsekretarza stanu ds. finansowania infrastruktury i restrukturyzacji kolei w Ministerstwie Infrastruktury.

Od kilku tygodni na polskiej kolei trwają zmiany kadrowe. W połowie grudnia w konsekwencji bałaganu przy wprowadzaniu nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów stanowisko stracił wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej Juliusz Engelhardt.

bEElwMfO

Pod koniec 2010 r. odwołany został prezes PKP S.A. i zarazem całej Grupy PKP Andrzej Wach. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli resortu infrastruktury, nowy szef polskich kolei ma być znany w najbliższych dniach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejarze;przyspiesza;na;euro;2012,110,0,761710.html) Kolejarze przyspieszą na Euro 2012 Ministerstwo Infrastruktury chce likwidacji ograniczeń prędkości na ważnych liniach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t98957.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/porzadki;na;kolei;odzyskac;reputacje,183,0,761271.html) Porządki na kolei. _ Odzyskać reputację _ Już w tym roku możliwe jest zakończenie prywatyzacji PKP Cargo.
bEElwMgi
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)