Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes NBP jest gotowy do spotkania z każdą partią

0
Podziel się:

Spotkanie parlamentarzystów PiS z szefem NBP ma być zamknięte dla mediów.

Prezes NBP jest gotowy do spotkania z każdą partią
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Marek Belka zadeklarował, że jest gotowy spotkać się z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych. 16 października prezes NBP ma spotkać się z klubem PiS. Przyznał, że na spotkanie zaprosił go też klub SLD.

_ - Jestem gotowy do spotykania się z każdy klubem _ - powiedział w sobotę w Łodzi dziennikarzom Belka. Pytany co mają na celu takie spotkania, przyznał, że chce m.in. wytłumaczyć politykę banku centralnego.

_ - Myślę, że tak trochę edukacyjne to jest, bo ja chciałem wytłumaczyć politykę banku centralnego, ale także jest wiele aspektów międzynarodowej sytuacji, które nie są chyba właściwie rozumiane przez także publiczność szerszą w Polsce, ale i posłów, senatorów _ - mówił prezes NBP.

Podkreślił, że poza tym chętnie przyjmuje wszelkiego rodzaju pytania. - _ Dla mnie czym odleglejsze są stanowiska, tym ciekawsza dyskusja _ - dodał.

Pytany przez dziennikarzy przyznał, że z premierem spotyka się bardzo często bez użycia kamer i poinformowania mediów. _ - My się konsultujemy bardzo często _ - zaznaczył prezes NBP, który wygłosił w sobotę wykład podczas seminarium z cyklu Forum Przedsiębiorczości w Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi.

Jak poinformował w piątek przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak, klub PiS spotka się z szefem NBP 16 października. Według niego rozmowa będzie dotyczyć przyszłości finansów publicznych, sytuacji gospodarczej Polski oraz strefy euro.

Na spotkaniu obecny ma być Jarosław Kaczyński. _ - Chcemy rozmawiać o tym, jaka jest przyszłość finansów naszego kraju. Chcemy rozmawiać o strefie euro, o sytuacji gospodarczej naszego kraju _ - mówił Błaszczak podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Spotkanie parlamentarzystów PiS z szefem NBP ma być zamknięte dla mediów. Nie będzie w nim uczestniczył kandydat PiS na premiera prof. Piotr Gliński.

PiS zapraszało Belkę na debatę ekspertów o swoim programie, która odbyła się pod koniec września. Politycy partii relacjonowali, że szef NBP listownie odmówił udziału, ale zadeklarował, że jest gotów w każdej chwili spotkać się z klubem parlamentarnym i podyskutować o sytuacji w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Dlaczego Rostowski nie pobudza gospodarki? Pomysły są Rząd już nie ma monopolu na sposoby walki z kryzysem. Ofensywa opozycji.
Będzie nowe śledztwo w sprawie Smoleńska? Sprawa zamiany ciał ofiar katastrofy smoleńskiej musi zostać wyjaśniona - w tej kwestii zgodni są politycy wszystkich opcji.
Gowin w ogniu krytyki. "Nieprzyzwoite słowa" SLD jest wściekłe, a PiS i Solidarna Polska twierdzą, że minister Jarosław Gowin nie powinien przepraszać za swoją wypowiedź.
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)