Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes NFZ oskarżany przez lekarzy o przestępstwo

0
Podziel się:

Chodzi o kary dla lekarzy za błędy w receptach refundowanych.

Prezes NFZ oskarżany przez lekarzy o przestępstwo
(NFZ/Biuro Komunikacji Społecznej)

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia pod lupą prokuratury. Do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych przez prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z wnioskiem wystąpił Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Chodzi o kary dla lekarzy za błędy w receptach refundowanych.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura powiedział IAR, że wszczęto postępowanie sprawdzające w tej sprawie._ - Zdaniem lekarzy, prezes umieścił w swoim rozporządzeniu takie zapisy, których nie miał prawa zamieścić. Przez to przekroczył swoje uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego - _ powiedział Ślepokura.

W ciągu 30 dni prokurator podejmie decyzję , czy w tej sprawie wszcząć śledztwo czy nie. Za niedopełnienie obowiązków służbowych przez funkcjonariusza publicznego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak wcześniej informowała IAR, w opinii przewodniczącego OZZL Krzysztofa Bukiela prezes NFZ złamał prawo wpisując kary dla lekarzy do umów, które mają zawierać z Funduszem na wypisywanie recept. Chodzi o kary dla medyków i zapisy o zwrocie nienależnej refundacji. Te same przepisy w styczniu sejm wykreślił z ustawy refundacyjnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Wszystko o lekach, receptach i kolejkach _ Vademecum 2012 _ ma być na bieżąco aktualizowane.
Będzie wielkie zamieszanie z umowami z NFZ To kolejny protest przeciwko karom za źle wypisane recepty.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)