Notowania

Przejdź na

Prezes PiS w Sejmie z tabletem. A na monitorze profesor Gliński

Profesor Piotr Gliński nie mógł wejść na salę plenarną, by wygłosić expose, więc Jarosław Kaczyński przemycił go w wersji elektronicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*W ten zaskakujący sposób prezes PiS rozpoczął debatę nad wnioskiem swojego klubu o konstruktywnym wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska, z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera. *

*[Aktualizacja 15:10] *Nie wpuścili go na mównicę w Sejmie, wystąpił z ekranu. Kandydat PiS na premiera Piotr Gliński był obecny na trybunie sejmowej za pośrednictwem tabletu. Nagranie z wystąpieniem profesora włączył Jarosław Kaczyński podczas debaty nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Wszystko przez to, że Marszałek Sejmu RP, Ewa Kopacz, odmówiła mu wystąpienia na mównicy sejmowej, ze względu na regulamin.

Rząd Tuska skarnie zły
_ - Liczne zaniechania i przypadki łamania konstytucji _ - to efekt działań rządu Donalda Tuska. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Sejmie w ten sposób uzasadnia złożenie wotum nieufności wobec gabinetu Donalda Tuska. Jarosław Kaczyński wyjaśniał, że obecny rząd dopuścił się zaniedbań w walki z bezrobociem doprowadzając do gwałtownego wzrostu liczby osób bez pracy. Zarzucił też rządowi Donalda Tuska skrajne zaniedbania w służbie zdrowia, poprzez komercjalizację szpitali i nadmierne oszczędności.

Lider PiS tłumaczy, że obecny rząd doprowadził do niezwykle trudnej sytuacji emerytów. Kaczyński zarzucił też rządowi, że nie robi nic w sprawie polityki prorodzinnej. Podkreślił, że aby rodziło się więcej dzieci, muszą być mieszkania i opieka lekarska, a przede wszystkim trzeba chronić tradycyjne wartości. Dziś mamy nie politykę prorodzinną, ale antyrodzinną - podsumował Kaczyński.

Mówiąc o sytuacji w oświacie Kaczyński podkreślił, że w szkołach dochodzi do coraz większej liczby przestępstw. Rząd chce za wszelką cenę obniżyć wiek szkolny, ale nie zrobił nic, żeby zreformować gimnazja i podtrzymać rolę szkoły w podtrzymywaniu tożsamości narodowej. Rozbijacie system oświaty - powiedział Kaczyński dodając, że w ostatnich latach zlikwidowano kilka tysięcy szkół

Wirtualny profesor Gliński

_ - Polska jest w poważnym kryzysie, z którym nie radzi sobie rząd Donalda Tuska _ - mówił Gliński, który krytycznie zrecenzował sytuację w Polsce pod rządami Donalda Tuska.

- _ Polska dryfuje. Trzeba to zmienić i można to zmienić. Jedynym lekarstwem na ten kryzys jest rząd techniczny, który może, który ma możliwości. Po pierwsze energicznie zabrać się do naprawy gospodarki i państwa, przeciwdziałać bezrobociu i zapaści w służbie zdrowia, biedzie i emigracji zarobkowej Polaków. Poza tym może załagodzić kryzys władzy. Zastąpić propagandę medialną prawdziwą komunikacją, rozmową ze społeczeństwem _- mówił.

Po zaprezentowaniu wystąpienia prof.Glińskiego, prezes PiS skomentował:_ Jest tyle przewinień rządu Tuska, że mógłby je wymieniać przez cały dzień. Zdaniem prezesa PiS grozi nam wyludnienie, a propozycje rządu w tej sprawie są bardzo niejasne. - Mamy dziś politykę antyrodzinną _ - mówił były premier.

Ogromnym problemem, zdaniem Kaczyńskiego, jest także zabezpieczenie emerytalne starszych osób. Prezes PiS skrytykował wprowadzoną przez rząd reformę emerytalną. Jego zdaniem, rząd dowiódł, że nie zdaje sobie sprawy z tego, że znalezienie pracy przez osoby w wieku 50 plus jest w Polsce niezwykle trudne.

- _ Sześciolatki w szkołach - niepowodzenie. Cyfryzacja - niepowodzenie. Ogłoszenie roku bezpiecznej szkoły? Bez sensu. Możemy sobie ogłoscić rok dobrobytu i co? Trzeba zacząć działać _ - pytał Jarosław Kaczyński.

Na widok Jarosława Kaczyńskiego oraz profesora Piotra Glińskiego na tablecie, politycy siedzący w ławach sejmowych zaczęli intensywnie tweetować. Rzecznik rządu, Paweł Graś skomentował: _ To nie może być prawda _. Dariusz Joński z SLD: _ PiS właśnie sprowadził debatę w Sejmie do kabaretu _. Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych, napisał: _ Prezes Kaczyński w roli uchwytu dla IPada _.

Jest szansa na wotum nieufności?Wniosek o konstruktywne wotum uzasadni prezes partii Jarosław Kaczyński. Na dyskusję przewidziano pięć godzin, z 15-minutowymi wystąpieniami przedstawicieli klubów.

W uzasadnieniu wniosku PiS podkreśla, że powodem jego złożenia jest zdecydowanie negatywna ocena pracy Rady Ministrów kierowanej przez Donalda Tuska. Według PiS dalsze trwanie obecnego gabinetu szkodzi Polsce.

Z arytmetyki sejmowej wynika, że nie ma raczej szans, by wniosek uzyskał poparcie. Przeciw będą PO i PSL; SP wstrzyma się od głosu; RP nie weźmie udziału w głosowaniu, SLD zastanawia się, czy głosować przeciw, czy wstrzymać się od głosu. Zgodnie z art. 158. konstytucji Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231 głosów). Głosowanie nad wnioskiem - w piątek.

Czytaj więcej w Money.pl
Gliński pod drzwiami wygłasza expose Polska jest w poważnym kryzysie, z którym nie radzi sobie rząd Donalda Tuska - grzmi profesor.
Ufają rządowi Tuska. Nie poprą wniosku PiS SLD, tak jak pozostałe kluby nie poprzez misji Piotra Glińskiego. Dziś Sejm rozpatrzy wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności.
"Rząd zajmuje się głównie samym sobą" Kandydat PiS na premiera stwierdził, że jest blokowany przez media i marszałek Sejmu Ewę Kopacz.
Tagi: wotum nieufności dla rządu donalda tuska, donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz