Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
28.06.2011 07:10

Prezes PiS: Zwiększymy nakłady na naukę

Jarosław Kaczyński twierdzi, że stanie się tak, gdy jego partia powróci do władzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jarosław Kaczyński stwierdził, że stanie się tak, gdy jego partia powróci do władzy. Obietnicę złożył podczas wczorajszego spotkania ze środowiskiem naukowym w Poznaniu.

_ - Chcemy doprowadzić do tego, żeby udział wydatków na naukę znacząco się zwiększył. Chcemy, aby polscy naukowcy mogli godnie zająć się swoimi badaniami. Dobre wynagrodzenie jest istotnym warunkiem pracy naukowej i dydaktycznej. Plany te będą wymagały pewnej ekskluzywności świata akademickiego, ale trzeba to uczynić i z naszego punktu widzenia jest to absolutnie konieczne _ - powiedział Jarosław Kaczyński.

Jego zdaniem w Polsce należy wprowadzić nową strukturę studiów. - _ Musimy zachęcać młodych ludzi, aby nie studiowali na wydziałach społecznych, zarządzania czy politologii, ale aby podejmowali naukę na kierunkach politechnicznych czy przyrodniczych. Cierpimy na brak specjalistów w tych dziedzinach _ - powiedział prezes PiS.

Kaczyński negatywnie ocenił udział polskiej nauki we współzawodnictwie naukowym na świecie. - _ Jest w niektórych dziedzinach postęp, ale jest on zupełnie nieproporcjonalny do naszego potencjału ludzkiego i położenia geograficznego. Jesteśmy 40-milionowym narodem w Europie i w tej dziedzinie powinniśmy się porównywać do Finlandii _ - dodał Kaczyński.

Prezes PiS zadeklarował, że jego partia ma wolę przeprowadzenia tych zmian. Kaczyński zwiedził też Kampus Uniwersytecki na poznańskim Morasku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t141829.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;to;my;wyprzedzamy;platforme,55,0,852535.html) Kaczyński: To my wyprzedzamy Platformę Szef PiS w wywiadzie dla Reutera, zarzucił Tuskowi zaniedbywanie polskich interesów w Unii. Sikorski: _ Prezesowi przydałby się urlop _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t141850.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaczynski;polska;nie;potrzebuje;trampkarzy,117,0,849781.html) Kaczyński: Polska nie potrzebuje trampkarzy Według prezesa PiS, Tusk rzeczywiście księżom się nie kłania, za to kłania się SLD i chodzi na jego pasku. _ Musi wrócić polityka, która zmierza do tego, by Polska była sprawiedliwa _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nalecz;pis;nie;ma;z;kim;rzadzic,238,0,790254.html) Nałęcz: PiS nie ma z kim rządzić Doradca prezydenta nie widzi Jarosława Kaczyńskiego w roli premiera. PiS nie ma zdolności koalicyjnej.
Tagi: wybory 2011, Jarosław Kaczyński, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz