Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych został odwołany

0
Podziel się:

W lipcu nadzór właścicielski nad Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych przejęło MSW.

Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych został odwołany
(PAP/Rafał Guz)
bETNgcFx

Dotychczasowego prezesa Krzysztofa Żarnotala (na zdj.), zastąpi Sławomir Grela, dotychczasowy członek Rady Nadzorczej. Informację o odwołaniu szefa PWPW podał dziennik.pl.

Aktualizacja 13:52

Jak czytamy w komunikacie na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, _ walne zgromadzenie akcjonariuszy PWPW odwołało ze stanowiska Krzysztofa Żarnotala i Andrzeja Boguna. WZA uważa że jednak konieczna jest zmiana, która zdynamizuje działania spółki. Obecnie wchodzimy w kluczowy moment realizacji projektów związanych z bezpieczeństwem państwa m.in. w kontekście obrotu dokumentami. _

bETNgcFz

Krzysztof Żarnotal sprawował funkcję prezesa od 2008 roku. Teraz zastąpi go Sławomir Grela, który dotychczas był członkiem 9-osobowej rady nadzorczej.

PWPW to przedsiębiorstwo wpisane na listę spółek o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego. Jej statutowym celem jest produkcja banknotów oraz dokumentów zabezpieczonych. Obecnie Wytwórnia produkuje banknoty dla Narodowego Banku Polskiego, prawa jazdy, dowody rejestracyjne oraz blankiety dowodów osobistych, które personalizowane są w MSW. W PWPW produkowany jest również polski paszport biometryczny - książeczka paszportowa z wszytym w okładkę mikroprocesorem, do którego w MSW wprowadzane są dane biometryczne. W lipcu nadzór właścicielski nad PWPW od Ministerstwa Skarbu Państwa przejęło MSW.

Czytaj więcej w Money.pl
Tropiła zmowy i kartele. Tusk zwolnił ją za "brak świeżego spojrzenia" W UOKiK kompletne zaskoczenie po dymisji szefowej. _ Zdaniem premiera, potrzebne jest nowe podejście do rosnących zagrożeń. _.
Prezes UOKiK przeszkadzała Tuskowi. Zemsta po latach Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel dała głowę za nieustępliwość. Kto następny?
Prezes NFZ zostanie odwołana? Dziś opinia Bartosz Arłukowicz oskarża prezes funduszu o złe funkcjonowanie systemu eWuś.
bETNgcGa
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)