Notowania

bronisław komorowski
20.11.2014 08:14

Prezydent Komorowski rozpoczął wizytę w Kiszyniowie. Dziś spotkanie z Poroszenką

Tematem rozmów będzie też bezpieczeństwo w regionie w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz presji politycznej i ekonomicznej wywieranej przez Moskwę na oba te kraje (Ukrainę i Mołdawię).

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął dziś wizytę w stolicy Mołdawii, Kiszyniowie, gdzie z prezydentem tego kraju Nicolaem Timoftim i prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką będzie rozmawiał m.in. na temat bezpieczeństwa w regionie.

_ Prezydent Komorowski będzie chciał wyrazić uznanie dla proeuropejskiego kursu Mołdawii i Ukrainy oraz wysiłku obu tych krajów na rzecz zbliżenia do UE w ramach procesu stowarzyszenia _ - powiedział wczoraj prezydencki minister odpowiedzialny za sprawy zagraniczne Jaromir Sokołowski.

Tematem rozmów - jak zapowiedział Sokołowski - będzie też _ bezpieczeństwo w regionie w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz presji politycznej i ekonomicznej wywieranej przez Moskwę na oba te kraje (Ukrainę i Mołdawię) _.

W Kiszyniowie planowane są m.in. rozmowy plenarne delegacji polskiej, mołdawskiej i ukraińskiej.

Komorowski i Poroszenko spotkają się też z przewodniczącym mołdawskiego parlamentu Igorem Cormanem i premierem Iuriem Leancą. Otrzymają najwyższe mołdawskie odznaczenie państwowe - Order Republiki.

Prezydenci Polski i Mołdawii odsłonią w Kiszyniowie popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz