Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.07.2005 08:08

Prezydent Aleksander Kwaśniewski wystosował depesze kondolencyjną do premiera Tony Blaira

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski wystosował depesze kondolencyjną do Premiera Wielkiej Brytanii Tony Blaira. "Głęboko poruszony i wstrząśnięty wiadomością o zamachach terrorystycznych w Londynie, które pociągnęły za sobą dziesiątki ofiar śmiertelnych i setki rannych, pragnę w imieniu narodu polskiego i własnym złożyć Panu i wszystkim obywatelom Wielkiej Brytanii wyrazy szczerego współczucia i żalu" - czytamy w depeszy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski wystosował depesze kondolencyjną do Premiera Wielkiej Brytanii Tony Blaira.

"Głęboko poruszony i wstrząśnięty wiadomością o zamachach terrorystycznych w Londynie, które pociągnęły za sobą dziesiątki ofiar śmiertelnych i setki rannych, pragnę w imieniu narodu polskiego i własnym złożyć Panu i wszystkim obywatelom Wielkiej Brytanii wyrazy szczerego współczucia i żalu" - czytamy w depeszy. Polska - podkreślił Aleksander Kwaśniewski - podobnie jak cały cywilizowany świat, zdecydowanie potępia tę zbrodnię. Prezydent wyraził nadzieję, że organizatorzy zamachów będą wykryci i ukarani. Zadeklarował pełną gotowość polskich służb i instytucji do pomocy i współpracy.

Wydarzenia w Londynie dowodzą po raz kolejny, jakie zagrożenie i spustoszenie powoduje terroryzm - czytamy dalej w liście do premiera Wielkiej Brytanii. Społeczność międzynarodowa powinna dołożyć wszelkich starań, aby podobne dramaty nie powtarzały się w przyszłości. Dlatego w tym tak tragicznym dniu pragnę Pana zapewnić, że Polska pozostanie aktywnym sojusznikiem w globalnej wojnie z terroryzmem, zagrażającym wszystkim mieszkańcom naszego globu - napisał Aleksander Kwaśniewski.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz