Notowania

argentyna
08.10.2013 06:55

Prezydent Argentyny przejdzie operację mózgu

Lekarze zalecili prezydent Argentyny wzięcie miesięcznego urlopu z powodów zdrowotnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent i szef rządu Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner zostanie we wtorek poddana operacji głowy w celu usunięcia krwiaka mózgu - poinformowali jej lekarze.

W sobotę lekarze zalecili pani prezydent wzięcie miesięcznego urlopu z powodów zdrowotnych.

60-letnia pani Fernandez, której w ub. r. z powodu nowotworu usunięto tarczycę, przeszła w ostatnich dniach szczegółowe badania w klinice sercowo-naczyniowej. Badający ją doktorzy wykryli krwiaka mózgu, co było konsekwencją uderzenia w głowę.

Rzecznik kancelarii prezydenckiej Alfredo Socimarro tłumaczył, że tuż po urazie głowy wykonano tomografię, lecz nie wykryto żadnych nieprawidłowości. W sobotę prezydent Fernandez przyjechała na badania z powodu pobudzenia rytmu serca. Skarżyła się także na ból głowy, więc powtórnie zbadano jej czaszkę. Wtedy właśnie wykryto krwiaka i zalecono jej miesięczny odpoczynek.

Jednak pani prezydent w niedzielę wieczorem poczuła słabość i drętwienie w lewym ramieniu. _ W obliczu tych symptomów zespół lekarzy postanowił przeprowadzić interwencję chirurgiczną _ - poinformowali w poniedziałek lekarze w oświadczeniu. Tego dnia szefowa państwa wróciła do szpitala na badania przedoperacyjne.

Jak pisze agencja Associated Press, na razie nie ma informacji o przekazaniu obowiązków wiceprezydentowi kraju Amado Boudou. Jak poinformował sam Boudou, na czas rekonwalescencji pani prezydent Argentyną będzie kierował zespół wysokich funkcjonariuszy państwowych.
Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: argentyna, cristina fernandez de kirchner, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz