Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent czeka na wyjaśnienia premiera, prezesa NBP i ministra spraw wewnętrznych

0
Podziel się:

Prezydent ocenia sytuację jako poważny kryzys instytucji państwa.

Prezydent czeka na wyjaśnienia premiera, prezesa NBP i ministra spraw wewnętrznych
(Piotr Tracz/REPORTER)

- _ W kontekście ujawnionych przez _ Wprost _ nagrań z rozmowy prezesa NBP Marka Belki i szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza najważniejsze - według prezydenta Bronisława Komorowskiego - jest bezpieczeństwo pieniądza _ - powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek.
W sobotę wieczorem _ Wprost _ upublicznił nagranie, na którym słychać, jak szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz rozmawia z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką i byłym ministrem Sławomirem Cytryckim o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS.

Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz nowelizacji ustawy o banku centralnym. Tygodnik twierdzi, że do rozmowy doszło w lipcu 2013 roku. W listopadzie Rostowski został zdymisjonowany; pod koniec maja 2014 roku do Rady Ministrów wpłynął projekt założeń nowelizacji ustawy o NBP

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/101/124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/jest;drugie;dno;afery;podsluchowej;w;rzadzie,121,0,1564537.html) *Jest drugie dno afery podsłuchowej w rządzie * O prawdziwym znaczeniu słów ministra Sienkiewicza - pisze Andrzej Zwoliński.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek, komentując sprawę, powiedziała: _ W kontekście ujawnionych przez +Wprost+ nagrań z rozmowy prezesa NBP i ministra spraw wewnętrznych najważniejsze - zdaniem pana prezydenta - jest bezpieczeństwo pieniądza, wartość istotna dla wszystkich Polaków. Dlatego przed formułowaniem opinii w tej sprawie prezydent czeka na wyjaśnienie przez odpowiednie podmioty okoliczności i kwestii poruszonych w rozmowie _.

Z kolei w wypowiedzi dla _ Gazety Wyborczej _ szefowa biura prasowego prezydenta przekazała następującą ocenę sytuacji po publikacji nagrań rozmowy ministra Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką: _ Prezydent ocenia sytuację jako poważny kryzys instytucji państwa _.

_ GW _ podała, że _ w poniedziałek prezydent będzie od rana na Węgrzech, na rocznicy 25-lecia przemian demokratycznych. Wróci wieczorem. Jeszcze nie wiadomo, kiedy spotka się z premierem Tuskiem _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)