Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.07.2005 08:19

Prezydent Kwaśniewski rozpoczyna oficjalną wizytę w Estonii

Prezydent Aleksander Kwaśniewski rozpoczyna oficjalną dwudniową wizytę w Estonii. W Tallinie spotka się z prezydentem Arnoldem Ruutlem oraz premierem Andrusem Ansipem. Następnie uda się na największą z estońskich wysp - Saremę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od kilku lat podkreśla się, że stosunki między obydwoma państwami są wolne od jakichkolwiek problemów. Z Estonią, która podobnie jak Polska jest od ponad roku członkiem Unii Europejskiej, łączą nasz kraj coraz ściślejsze relacje polityczne i gospodarcze.

Z każdym rokiem rośnie polsko-estońska wymiana handlowa, podobnie jak poziom wzajemnych inwestycji. Obydwa państwa opowiadają się za dalszym rozszerzaniem Unii Europejskiej. Zgadzamy się także w kwestii Traktatu Konstytucyjnego - rządy obu państw uważają, że pomimo fiaska referendum we Francji proces ratyfikacji powinien być kontynuowany. W Estonii o przyjęciu unijnej konstytucji zdecyduje jesienią parlament.

Jedną z ważniejszych spraw jest od kilku lat rozwój szlaków transportowych biegnących z Polski do Estonii. Chodzi o drogowy projekt Via Baltica oraz kolejowy - Rail Baltica. Ułatwią one komunikację pomiędzy Europą Środkowo-Wschodnią i zachodnią częścią kontynentu.

Po zakończeniu wizyty w Estonii prezydent uda się, również z dwudniową wizytą oficjalną, na Łotwę.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz