Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent podpisał nowelę ustawy o ochronie zwierząt

0
Podziel się

Wprowadza ona m.in. kary za stosowanie mączek mięsno-kostnych do produkcji pasz.

Prezydent podpisał nowelę ustawy o ochronie zwierząt
(Bartosz Krupa/East News)
bDzqEBcl

Nowelizacja wprowadza kary za naruszenia wymagań w zakresie postępowania z produktami ubocznymi pochodzenia zwierzęcego i produktami pochodnymi. Kary te będą wynosiły od 1 do 105 tys. zł. M.in. za dopuszczenie do zanieczyszczenia paszy mączką mięsno-kostną lub przetworzonym białkiem zwierzęcym kara będzie wynosiła 40 tys. zł.

Za przywóz lub tranzyt nieprzetworzonego obornika - 20 tys. zł; za przywóz lub tranzyt niepodanych obróbce piór i części piór oraz pierza - 10 tys. zł; za przywóz lub tranzyt wosku pszczelego w postaci plastrów miodu - 5 tys. zł; za przywóz skór, wnętrzności lub kości przeżuwaczy - 15 tys. zł.

Uchwalona przez Sejm w listopadzie br. nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt z 2004 r. wdraża unijne rozporządzenie w sprawie przepisów sanitarnych dotyczące produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi.

bDzqEBcn

Ponadto nowela wprowadza w życie przepisy unijnej dyrektywy dotyczącej zdrowia ryb hodowlanych. Chodzi o nowy wykaz gatunków ryb podatnych na wirusową posocznicę krwotoczną oraz o wykreślenie wpisu dotyczącego zakaźnego zespołu owrzodzenia. Brak takiej listy wytknęła Polsce Komisja Europejska, która w listopadzie br. wystosowała do polskich władz list w tej sprawie.

Nowe przepisy wejdą w życie 14 po ich opublikowaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Polska krajem rządzonym przez populistów" Według prof. Leszka Balcerowicza, prezydent nie powinien podpisywać ustawy wprowadzającej zmiany w OFE.
Komorowski zbojkotuje igrzyska w Rosji? Prezydent zapewnił, że chodzi tylko o stałe zasady dotyczące jego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych za granicą.
Wie, co zrobi prezydent w sprawie OFE - _ Bronisław Komorowski na pewno nie będzie blokował ustawy dotyczącej zmian w systemie emerytalnym _ - uważa premier Donald Tusk.
bDzqEBcO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)