Notowania

lech kaczyński
24.12.2008 14:49

Prezydent podpisał specustawę stoczniową

Dokument przewiduje sprzedaż stoczni Gdynia i Szczecin w otwartym, nieograniczonym przetargu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

aktualizacja 18:50

PrezydentLech Kaczyńskipodpisał w środę tzw. specustawę stoczniową, która przewiduje sprzedaż stoczni Gdynia i Szczecin w otwartym, nieograniczonym przetargu - poinformował szef kancelarii prezydenta Piotr Kownacki.

Choć ustawa nie gwarantuje produkcji statków w sprzedanych stoczniach, według rządu, jest w niej szereg propozycji, które mają zagwarantować możliwość kontynuowania produkcji stoczniowej.

Raport Money.pl
*Polskie stocznie pójdą na dno? * Od momentu wejścia Polski do UE - w sumie stocznie dostały 8,5 mld zł pomocy publicznej. zobacz raport Money.pl
* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Sejm poprawił ustawę stoczniową. Będzie przetarg ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sejm;poprawil;ustawe;stoczniowa;bedzie;przetarg,227,0,409827.html )
* [ Stoczniowcy rozmawiają o odprawach ]( http://news.money.pl/artykul/stoczniowcy;rozmawiaja;o;odprawach,60,0,408636.html )
* [ Jest porozumienie rządu ze stoczniowcami? ]( http://news.money.pl/artykul/jest;porozumienie;rzadu;ze;stoczniowcami,247,0,404471.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Prezydencki minister Piotr Kownacki powiedział, że Lech Kaczyński, podpisując specustawę stoczniową, wybrał mniejsze zło._ - Prezydent ma świadomość, iż ustawa nie ratuje polskiego przemysłu stoczniowego. Podpisał jednak dokument, gdyż nie chciał dopuścić, by pracownicy zakładów w Szczecinie i Gdyni zostali pozbawieni odszkodowań - _mówi Kownacki.

Prezydencki minister przyznał, że Lech Kaczyński miał wiele zastrzeżeń do treści ustawy.

Specustawa jest związana z decyzja Komisji Europejskiej, która uznała za nielegalną pomoc publiczną udzieloną stoczniom. Bruksela dała polskiemu rządowi czas do czerwca przyszłego roku na wyprzedaż majątku przedsiębiorstw.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz