Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent podpisał ustawę o drugiej transzy deregulacji zawodów

0
Podziel się:

Prezydent podpisał w piątek ustawę z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych.

Prezydent podpisał ustawę o drugiej transzy deregulacji zawodów
(Bartosz Krupa/East News)
bFeXbRyZ

Ustawa z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych dotyczy 82 profesji technicznych oraz 9 zawodów rynku finansowego.

Ustawa z dnia 9 maja 2014 r. jest drugim etapem otwierania dostępu do zawodów regulowanych i dotyczy 82 profesji technicznych oraz 9 zawodów rynku finansowego. Pracuje w nich łącznie ponad 200 tys. osób.

Przyjęta deregulacja zakłada ograniczenie lub likwidację obecnych wymogów (np. certyfikatów, licencji), dzięki czemu ułatwia wejście do danego zawodu.

bFeXbRzb

Druga transza deregulacji dotyczy m.in.: architektów, urbanistów, inżynierów budowlanych, osób usługowo prowadzących księgi rachunkowe, doradców podatkowych, agentów i brokerów ubezpieczeniowych, aktuariuszy, biegłych rewidentów, rzeczoznawców samochodowych, nurków, dróżników obchodowych, zawodów związanych z obsługą metra czy z żeglugą morską i śródlądową.

Ustawa wejdzie w życie, co do zasady, po upływie 60 dni od dnia ogłoszenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski namawia biznesmenów do... - _ Liczę, że Karty Dużej Rodziny wspomagane przez przedsiębiorców będą dodatkowym elementem zachęcającym samorządy do ich wprowadzania w większym zakresie - _zaznaczył prezydent.
Ekspertyzy o OFE. Będą udostępnione? Prezydent rozważy, czy opinie i ekspertyzy w sprawie OFE to informacja publiczna i czy będą ujawnione, czy też są one niepodlegającymi ujawnieniu dokumentami wewnętrznymi.
Prezydent podpisał ustawę o OFE. Rząd chwali, a ekonomiści... Bronisław Komorowski nie kryje, że nie odpowiada mu sposób, w jaki odbyło się przygotowanie planowanych zmian.
Prezydent apeluje do Polaków: Musimy uczyć się... _ Mam nadzieję, że będą jakieś efekty zszywania tego, co prują partie _ - podkreślił Bronisław Komorowski.
bFeXbRzC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)