Notowania

prezydent
06.11.2008 13:45

Prezydent: Pomostówki należy ograniczyć

Lech Kaczyński uważa, że zmiany muszą być dokonane w ciągu 5-10 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Lech Kaczyński _ mocno się zastanawia _ nad rządowymi poprawkami do ustawy o emeryturach pomostowych. *

Zdaniem prezydenta, zmian nie można jednak wprowadzać bez przygotowania, gdyż bezrobocie w Polsce wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie.

Prezydent uważa, że w Polsce istnieje _ poważny problem ludzi, którzy za wcześnie przechodzą na emerytury _. Lech Kaczyński sądzi, że zmiany w ich interesie muszą być dokonane w ciągu 5 - 10 lat. Prezydent podkreślił, że w Polsce przez wiele lat pewne grupy społeczne korzystały z przywilejów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pomostówki w Sejmie. PO wygrywa pierwsze starcie ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/pomostowki;w;sejmie;po;wygrywa;pierwsze;starcie,238,0,377582.html )
* [ Projekt ustawy prezydenta kosztuje ponad dwa miliardy ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/projekt;ustawy;prezydenta;kosztuje;ponad;dwa;miliardy,2,0,381442.html )
* [ Schetyna: Związkowcy nie są partnerem do rozmów ]( http://news.money.pl/artykul/schetyna;zwiazkowcy;nie;sa;partnerem;do;rozmow,214,0,381910.html )
* [ Związkowcy przed Sejmem, związkowcy na torach ]( http://news.money.pl/artykul/zwiazkowcy;przed;sejmem;zwiazkowcy;na;torach,123,0,383611.html )
* [ Boni: Dość negocjacji, czas na działanie ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/boni;dosc;negocjacji;czas;na;dzialanie,199,0,383431.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Rządowy projekt przewiduje, że do emerytur pomostowych uprawnionych byłoby 4 razy mniej osób niż do tej pory. Do pomostówek uprawnienia miałyby osoby, których zawód został zaliczony przez ekspertów medycyny pracy jako wykonywany w wyjątkowo ciężkich warunkach.

Sejm rozpatruje poprawki Senatu do ustaw zdrowotnych, a także poprawki komisji do ustawy o emeryturach pomostowych. Prezydent wcześniej zapowiadał, że zawetuje ustawę.

czy prezydent powinien zawetować ustawę o
emeryturach pomostowych?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: prezydent, emerytury pomostowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz