Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent rozpoczął wizytę państwową we Francji

0
Podziel się

Bronisław Komorowski, któremu towarzyszy żona Anna, spotka się między innymi z prezydentem Francois Hollande'em oraz weźmie udział w obchodach 68. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

Prezydent rozpoczął wizytę państwową we Francji
(Reporter)
bDoGFAnF

Bronisław Komorowski, któremu towarzyszy żona Anna, spotka się między innymi z prezydentem Francois Hollande'em oraz weźmie udział w obchodach 68. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

Pierwszego dnia wizyty Komorowski spotka się z prezydentem oraz przewodniczącym Senatu. Na godz. 13 zaplanowano wspólną konferencję prasową prezydentów Polski i Francji w Pałacu Elizejskim.

Również we wtorek prezydent spotka się z francuskimi przedsiębiorcami oraz złoży wizytę w Bibliotece Polskiej. Wieczorem prezydencka para weźmie udział w uroczystej kolacji w Pałacu Elizejskim wydanej na jej cześć przez Hollande'a.

bDoGFAnH

W środę Komorowski wraz z francuskim prezydentem weźmie udział w uroczystościach z okazji 68. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, a następnie zostanie podjęty śniadaniem przez francuskiego premiera Jean-Marca Ayraulta i spotka się z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Jaromir Sokołowski podkreślił w rozmowie, że głównym celem wizyty jest ożywienie polsko-francuskiego partnerstwa strategicznego i wzmocnienie współpracy dwustronnej przede wszystkim w wymiarze gospodarczym i wojskowym.

Prezydencki minister dodał, że podczas rozmów we Francji prezydent będzie również zainteresowany dialogiem dotyczącym przyszłości procesu integracji europejskiej, w tym szczególnie pogłębiania współpracy w ramach wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony UE oraz wymianą opinii na temat dróg wyjścia UE z obecnego kryzysu.

_ - Bronisław Komorowski będzie też chciał omówić perspektywy podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w listopadzie w Wilnie _ - powiedział prezydencki minister.

bDoGFAnN

Poinformował ponadto, że podczas wizyty w Paryżu Komorowski _ wyrazi nadzieję na pogłębienie współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego oraz na rychłe spotkanie na szczycie we Francji _. Obecnie przypada kolej Francji na zorganizowanie kolejnego szczytu Trójkąta Weimarskiego (Polska, Francja, Niemcy).

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent twierdzi, że nowoczesny patriotyzm to praca dla modernizacji kraju W przemówieniu wygłoszonym na pl. Zamkowym w Warszawie prezydent przypomniał, że 222 lata temu zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy Konstytucji 3 maja uważali się za patriotów.
Jest reakcja prezydenta na debatę o OFE Bronisław Komorowski dodał, że obok kwestii systemu emerytalnego, trzeba szukać też innych rozwiązań problemu starzejącego się społeczeństwa.
Prezydent wciąż dobrze oceniany, ale Sejm... Działalności prezydenta Bronisława Komorowskiego źle ocenia tylko 24 proc ankietowanych.
bDoGFAoi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)