Notowania

zamieszki w syrii
30.10.2011 08:26

Prezydent Syrii grozi Zachodowi

Prezydent Baszar el-Asad ostrzega, ze interwencja Zachodu wywoła trzęsienie ziemi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Roosewelt Pinheiro/Abr/CC/Wikipedia)

Zachodnie kraje ryzykują wywołanie _ trzęsienia ziemi _, jeśli spróbują interweniować w Syrii - powiedział wczoraj w wywiadzie dla _ Sunday Telegraph _ syryjski prezydent Baszar el-Asad.

Syria jest ważnym centrum regionu, interwencja na jej terytorium może spowodować _ trzęsienie ziemi _ - ostrzegł Asad w rozmowie z _ Sunday Telegraph _ -

- _ Chcecie zobaczyć następny Afganistan, lub dziesięć Afganistanów? _ - zagroził syryjski prezydent.

Jego brutalne i krwawe metody rozprawiania się z antyreżimowymi protestami, które trwają w Syrii od marca, wywołały oburzenie opinii międzynarodowej i słowa potępienia ze strony ONZ, Ligi Arabskiej i krajów zachodnich - przypomina Reuters.

- _ Jakikolwiek problem w Syrii wywoła pożar w całym regionie. Jeśli planem Zachodu jest podzielić Syrię, to oznacza stworzyć podziały w całym regionie _ - dodał Asad.

- _ Syria jest pod każdym względem inna od Egiptu, Tunezji, Jemenu. Jej historia jest inna. Polityka jest inna _ - powiedział prezydent, czyniąc aluzję do zmian w krajach, przez które przetoczyła się _ arabska wiosna _.

Asad uważa, że wprawdzie jego rząd popełnił _ wiele błędów _ na początku antyreżimowego powstania, ale sytuacja uległa poprawie. Ponadto - twierdzi prezydent - obrał on inną drogę niż obaleni arabscy dyktatorzy i już _ sześć dni po (wybuchu protestów) rozpoczął wprowadzanie reform _, a wtedy lud stanął po stronie rządu - dodał Asad w rozmowie z brytyjskim tygodnikiem.

Od początku trwających od siedmiu miesięcy protestów przeciw reżimowi Asada w Syrii zginęło w Syrii ponad trzy tysiące ludzi według szacunków ONZ. Reuters zwraca uwagę, że ponieważ rząd Asada nie zezwala obcym mediom na śledzenie sytuacji w Syrii trudno jest zweryfikować informacje pochodzące od protestujących bądź strony rządowej.

W piątek ministrowie spraw zagranicznych krajów Ligi Arabskiej poinformowali, że zdecydowanie wezwali prezydenta Syrii do położenia kresu przemocy wobec cywilów.

Dzisiaj w stolicy Kataru, Dausze, szefowie dyplomacji Ligi Arabskiej mają się spotkać z przedstawicielami władz Syrii, aby omówić sytuację w tym kraju.

Więcej o sytuacji Syrii czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rezim;asada;grozi;zachodowi;ta;rada;to;terrorysci,85,0,932437.html) Syria grozi Zachodowi. _ Finansujecie terror _ Syria podejmie odpowiednie kroki przeciwko krajom, które uznają opozycyjną Syryjską Radę Narodową - ostrzegł minister spraw zagranicznych Walid el-Mu'allim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/liga;arabska;wzywa;asada;do;ukrocenia;przemocy,106,0,954474.html) Arabscy ministrowie źli. Bo zabija cywilów Głębokie niezadowolenie szefów MSZ krajów arabskich. Co powiedzą prezydentowi Syrii?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t177219.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ambasador;usa;opuscil;syrie,228,0,948452.html) W USA boją się o Forda. Wycofują go z Syrii Ambasador Stanów Zjednoczonych w Syrii Robert Ford został _ tymczasowo _ wezwany do Waszyngtonu.
Tagi: zamieszki w syrii, baszar el-asad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz