Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Warszawy. "Nie ma lepszego gospodarza niż Hanna Gronkiewicz-Waltz"

0
Podziel się:

Donald Tusk uważa tak, mimo że widzi błędy popełnione przez prezydent stolicy.

Prezydent Warszawy. "Nie ma lepszego gospodarza niż Hanna Gronkiewicz-Waltz"
(Jan Bielecki/East News)

Mimo błędów popełnionych przez Hannę Gronkiewicz-Waltz uważam, że nie ma lepszego od niej gospodarza dla Warszawy - przekonuje premier Donald Tusk.

_ - Jestem przekonany, że dzisiaj lepszego gospodarza Warszawa nie ma niż Hanna Gronkiewicz-Waltz, przy wszystkich błędach; ja robię błędy, każdy robi błędy, kto rządzi, Hanna Gronkiewicz-Waltz też _ - powiedział premier Donald Tusk.

Zapytany, co uważa za błędy jej prezydentury Tusk odpowiedział: - _ Nie jest, nigdy nie była mistrzem komunikacji i takiego "sprzedawania" tego, co robi. Uważam, że błędy można znaleźć w komunikacji - w takim podwójnym tego słowa znaczeniu: komunikacji między ludźmi, to znaczy w takim zachwalaniu tego co robi, i niektóre błędy - bo to widać po reakcji ludzi - jeśli chodzi o transport miejski _.

_ - W tak wielkim mieście, które jest przebudowywane od podziemi - myślę tu o metrze - mieście, które zastąpiło dzisiaj w Europie Berlin jako największy plac inwestycyjny w Europie, i tego miasta nie można zamknąć - robimy tu gigantyczną budowę, a ludzie muszą żyć, pracować, przemieszczać się - to ja uważam, że i tak warszawiacy to cierpliwie znoszą, bo widzą, że to ma sens, bo widzą, że to się opłaca _ - ocenił Tusk.

Na pytanie, czy w razie przegranej urzędującej prezydent Warszawy w referendum zamierza powołać ją na komisarza zarządzającego stolicą premier odpowiedział: _ Pozwoliłem sobie na taką uwagę, która miała pokazać absurdalność tego referendum, bo jestem przekonany, że to referendum większego sensu nie ma. Na rok przed wyborami, gdzie Warszawiacy wybiorą Hannę Gronkiewicz-Waltz, lub kogoś innego, jeśli mają jej dosyć - za rok wybiorą w normalnych, regularnych wyborach samorządowych _.

_ - Jeśli kogoś dotknąłem, jeśli ktoś się poczuł obrażony, że ja z takim przekonaniem o niej mówię, że ona jest dobra, i że nie warto jej zmieniać, to przepraszam, bo nie taką miałem intencję _ - dodał premier. Podkreślił też, że intencje inicjatorów referendum uważa z kolei za _ mało warszawskie _.

Referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy będzie miało miejsce13 października.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ta decyzja byłaby złamaniem konstytucji" Piotr Guział uważa, że zajęcie przez Hannę Gronkiewicz-Waltz stanowiska komisarza Warszawy byłoby złamaniem konstytucji.
Co w razie odwołania prezydent Warszawy? Gdyby prezydent Warszawy straciła dotychczasowe stanowisko, Donald Tusk właśnie ją powoła na komisarza stolicy.
Gronkiewicz-Waltz może zostać komisarzem Politycy PO przyznają, że gdyby prezydent Warszawy została odwołana ze stanowiska, może dostać fotel komisarza.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)