Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Wenezueli znalazł sposób na zapewnienie szczęścia obywatelom?

0
Podziel się:

Celem będzie zmniejszenie poziomu analfabetyzmu w kraju, poprawa jakości podstawowej opieki zdrowotnej i budowa nowych mieszkań.

prezydent Nicolas Maduro
prezydent Nicolas Maduro (Fabio Rodrigues Pozzebom/ABr/CC BY 3.0 BR/Wikimedia)

W Wenezueli powstaje Wiceministerstwo Szczęścia. Prezydent kraju Nicolas Maduro zapowiedział, że jednostka, zgodnie z nazwą, zajmie się _ najwyższym społecznym szczęściem narodu _.

Nowe ministerstwo będzie koordynowało tzw. misje, czyli społeczne projekty rządowe. Ich celem jest zmniejszenie poziomu analfabetyzmu w kraju, poprawa jakości podstawowej opieki zdrowotnej i budowa nowych mieszkań. Nowa placówka zajmie się także przyjmowaniem petycji Wenezuelczyków. Zainteresuje się osobami niepełnosprawnymi, bezdomnymi, dziećmi i seniorami.

Jak komentuje prezydent kraju Nicolas Maduro, nowe wiceministerstwo to hołd złożony Hudo Chavezowi. Będzie kontynuować ponad 30 projektów rozpoczętych w czasach rządów zmarłego w marcu br prezydenta. Już w sierpniu tego roku Maduro zatwierdził powstanie Narodowego Systemu Misji im. Hugo Chaveza, krytykowanego przez opozycje za brak kontroli parlamentarnej i wydatkow budżetowych.

Na czele wiceministerstwa szczęścia Wenezueli stanie Rafael Ríos. Towarzyszyć mu będzie były lekarz Chaveza, Julio César Alviarez. Ogłaszając powstanie nowej placówki, Maduro życzył ministrowi powodzenia i zaapelował o zaprowadzenie misji i szczęścia narodu _ do nieba _.

Czytaj więcej w Money.pl

KOMENTARZE
(0)