Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Włoch ma pomysł na kryzys

0
Podziel się:

Włochy wciąż nie maja nowego rządu. Prezydent chce to zmienić.

Prezydent Włoch ma pomysł na kryzys
(Dyjuk/Reporter)

Włochy wciąż nie maja nowego rządu. Prezydent chce to zmienić. Giorgio Napolitano (na zdj.) powołał dwie grupy doradców, którzy przygotują program przyszłego gabinetu.

Według niektórych obserwatorów, kwadratura koła, z którą przyszło się zmierzyć szefowi państwa, skłonić miała go do dymisji przed upływem kadencji w połowie maja tego roku.

Premier zaprzeczył tym pogłoskom i powołał dwie grupy ekspertów, które mają przygotować program przyszłego rządu. Jedna zajmie się związanymi z jego utworzeniem kwestiami konstytucyjnymi, a druga problemami gospodarczymi.

W skład tych gremiów weszli niezależni eksperci jak i przedstawiciele partii politycznych, które nie są w stanie osiągnąć porozumienia. Bieżące sprawy załatwiać będzie rząd Mario Montiego, których choć podał się do dymisji nie utracił zaufania parlamentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Polityczny pat. Czy prezydent pomoże? Włochy wciąż bez rządu. Liderowi centrolewicy nie udało się przekonać centroprawicy oraz populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd do udzielenia poparcia gabinetowi.
Ma 88 lat i nie chce już rządzić krajem Prezydent Włoch Giorgio Napolitano, który w czerwcu skończy 88 lat, oświadczył, że nie chce zostać na drugą siedmioletnią kadencję. Obecna wygasa w maju.
Wstrząsy na giełdzie. Wszystko przez Włochów Decyzje podejmowane przez nowy, włoski rząd mogą zdecydować o tym, czy strefa euro będzie sobie radzić z kryzysem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)