Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent z misją w Turcji. Rozmawia o Krymie

0
Podziel się:

Ważną część wizyty stanowią też sprawy gospodarcze. W Stambule odbędzie się Forum Gospodarcze z udziałem między innym 150 polskich firm.

Prezydent z misją w Turcji. Rozmawia o Krymie
(PAP/Jacek Turczyk)
bEKBItnV

Pierwszy dzień oficjalnej wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w Turcji. Polska delegacja odwiedzi dwa miasta - Ankarę i Stambuł. Głównym tematem rozmów prezydenta z tureckimi politykami będzie nasilający się kryzys rosyjsko-ukraiński na Krymie, jesienny szczyt NATO oraz dwustronna współpraca gospodarcza.

Wizyta jest też okazją do uczczenia 600. rocznicy nawiązania stosunków między Polską a Turcją. Ważną część wizyty stanowią srawy gospodarcze. W czwartek w Stambule odbędzie się Forum Gospodarcze z udziałem między innym 150 polskich firm.

W ciągu pierwszych 11 miesięcy 2013 roku obroty handlowe między naszymi krajami wyniosły ponad 5 miliardów dolarów. Pod względem wielkości PKB turecka gospodarka jest 17-ta na świecie, do 2018 roku chce być 10-tą. Znajduje się w pierwszej 10-tce wschodzących rynków.

bEKBItnX

Podczas wizyty prezydenta w Turcji będzie też omawiana współpraca kulturalna, wymiana studentów oraz współpraca między polskimi i tureckimi instytucjami. Podczas wizyty ma zostać podpisany protokół o współpracy między polskimi i tureckimi mediami publicznymi.

Jak się nieoficjalnie dowiedziała Informacyjna Agencja Radiowa, ma to polegać przede wszystkim na zacieśnianiu kontaktów pomiędzy antenami, redakcjami oraz portalami internetowymi stron. Współpraca może obejmować również wspólne produkcje, możliwość wymiany pracowników redakcyjnych i technicznych oraz ewentualne wspólne szkolenia.

Prezydenci Polski i Turcji mają też otworzyć wystawę w Muzeum Sakip Sabanci w Stambule _ Dalekie sąsiedztwo. Bliskie wspomnienia _. Ukazuje ona kluczowe momenty w relacjach polsko-tureckich.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKBItod
bEKBItoy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)